Karatay Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan ve kısa bir süre içerisinde büyük aşama kaydedilen bir eğitim yatırımı daha ilçeye kazandırıyor.

Yanlızca son 4,5 yılda 12 okul ile eğitim tesisiyle şu ana kadar 1 milyar TL’nin üzerinde yatırım yapan Karatay Belediyesi, bu kapsamda Kızören Mahallesi’nin yanı sıra bölgedeki birçok öğrencinin faydalanacağı 4 derslikli lisenin yapımında da artık sona geldi.

ÇOCUKLARIMIZA YEPYENİ FIRSATLAR VE İMKÂNLAR SUNMAYA DEVAM EDİYORUZ

Eğitime yönelik yatırım ve pek çok projeleriyle bugüne kadar 100 binden fazla öğrenciyi desteklediklerinin altını çizen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, geleceğimiz olan gençlerin en iyi şartlarda eğitim almaları ve yetişmelerinin kendileri için en büyük önceliği ile sorumlulukları olduğunu aktardı.

karatay-kizoren-okul

Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak çocuklarımıza özellikle eğitim alanında yepyeni fırsatlar ve imkânlar sunmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda da eğitim çağındaki her bir yavrumuza elimizden gelen desteği veriyoruz. İlçemiz genelinde bilimden sanata, eğitimden spora kadar birçok alanda hayata geçirdiğimiz projelerde kendilerini geliştirebilecekleri olanaklar sunuyoruz. Tüm alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da yatırımlarımız ve desteğimiz artarak sürecek. Amacımız Karataylı çocuklarımızın ve gençlerimizin başarı çıtasını daha da yukarıya taşımaya katkı sunmak. Bu kapsamda da bölgenin önemli bir ihtiyacı olan 4 derslikli lise projemizi Kızören Mahallemizde hayata geçiriyoruz. İnşallah yeni eğitim ve öğretim döneminde bölgedeki lise öğrencilerimiz, merkeze gelmeden burada eğitimlerini alacaklar. Bu vesileyle bir kez daha okulumuzun Konyamıza ve Karatayımıza hayırlı olmasını diliyorum”