11:17 GÜNCEL • Bugün 11:17

Prof. Dr. Naci Görür, 18 ili deprem riski konusunda uyardı. Bu illerden biri olan Konya'da 7 büyüklüğünde deprem bekleniyor. Görür, depremin büyük bir yıkıma yol açabileceğini söyledi.

10:23 KONYA • Bugün 10:23

Selçuklu Belediyesi, Konya'nın geleceğine dair önemli bir satışa imza atacak. 14 Aralık 2023 tarihinde yapılacak ihaleyle Selçuklu ilçesi sınırlarında dikkat çeken satışlar gerçekleştirilecek.

08:42 POLİTİKA • Bugün 08:42

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Metin Külünk, genel merkezin tabanın değil de birilerinin istediği adayları göstermesi durumunda yerel seçimlerin hemen sonunda bir erken seçimin gündeme geleceğini savundu. Külünk, AK Partili bazı önemli siyasetçilerin de başka partilere geçebileceği iddiasında bulundu.

08:35 KONYA • Bugün 08:35

34 yaşındaki polis memuru Bilgehan Erdoğan, mesaiye gelmemesi üzerine evinde meslektaşları tarafından hareketsiz halde bulundu. Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Erdoğan'ın cenazesi, memleketi Isparta'da defnedilecek.

21 saat önce KONYA • Dün 21:01

TOKİ, Konya'da bulunan konutlar ve işyerleri için ihale 13 ve 14 Aralık tarihlerinde yapacak. İhalede Konya'nın Akören, Selçuklu, Cihanbeyli, Güneysınır, Tuzlukçu ve Kadınhanı ilçelerinde bulunan taşınmazlar satılacak.

1 gün önce KONYA • Dün 14:39

Konya'nın iki büyük ilçesi Karatay ve Meram Belediyesi, zabıta memuru olmak üzere toplam 20 memur alımı yapacak. Başvurular bugün başladı.

1 gün önce EĞİTİM • Dün 14:32

Deprem, Bursa'nın Mudanya ilçesi açıklarında Gemlik Körfezi'nin 4,73 kilometre açığı olarak gerçekleşti. Deprem, Bursa'nın yanı sıra çevre illerle İstanbul, İzmir ve Tekirdağ'da da hissedildi. Depremin ardından Yalova'nın Armutlu ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

1 gün önce ŞİRKETLER • Dün 14:28

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, faiz artışlarının can yakacağını söyledi. Demirtaş, zombi şirketlerin batacağını, işsizliğin artacağını ve para bulunamayacağını savundu. Demirtaş, "Faiz artırımına kızmanın alemi yok. Faiz artırımı bir sonuç. Bizim geçmişteki hatalarımızın bir sonucu" dedi.

1 gün önce KONYA • Dün 12:19

SON DAKİKA: Konya-Ereğli Yolu'nda trafik kazası meydana geldi. Kaza sonrası sağlık ekipleri olay yerine doğru harekete geçti.

1 gün önce BİLİM VE TEKNOLOJİ • Dün 11:39

Google'ın geliştirdiği Android Deprem Uyarıları Sistemi, Türkiye'de de aktif hale geldi. Sistem, 4.5 ve üzeri şiddetteki depremleri birkaç saniye önceden tespit ederek kullanıcılara uyarı gönderiyor. Sistem ayrıca Apple marka telefonlarda da çalışıyor. iPhone deprem erken uyarı sistemi kurmak için detaylar haberimizde.

Yükleniyor...
Son Haberler