Kış mevsimiyle birlikte Konya'da gözler kar yağışına çevrildi. Bir türlü beklenen yağışları alamayan Konya için yeni hafta tahminleri yayınlandı.

Haftasonunu oldukça soğuk bir havada geçiren Konya'da hava sıcaklığı eksi değerlere indi. Bazı ilçelerde eksi 11 dereceye kadar inen sıcaklıklar şehir merkezinde eksi 1 ila eksi 4 arasında değişiyor.

Meteoroloji İşleri, yeni hafta için Konya hava durumu tahminlerini yeniledi ve yağmura işaret etti.

Yayınlanan tahminlere göre Konya'da hava sıcaklığı yeni haftada 14 dereceye kadar çıkacak. Ayrıca haritalara göre yağmurun 24 saatten fazla etkili olacağı görüldü.

KONYA HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

Konya'da 15 Ocak 2024 sabahı eksi 2 derecede başlayacak olan yeni haftada havanın kapalı olması yer yer güneşin kendini göstermesi bekleniyor.

konya-hava-durumu-16-ocak-2023

16 Ocak Salı günü ikindi saatlerinden sonra yağmur yüklü bulutlar kentin havasını tesli alacak. Gece boyu yağmurun sürmesi, yüksek kesimlerde ise kar yağışı tahminleri bulunuyor.

konya-hava-durumu-17-ocak-2023

17 Ocak Çarşamba günü de sürecek yağmur öğle saatlerinden itibaren şehri terkedecek.

Ereğli ve Seydişehir'in yüksek kesimlerinde ulaşımda aksamalar olabilir.

konya-hava-durumu-haftalik-14-ocak-2024

18 Ocak 2024 Perşembe günü hava az bulutlu ve açık olacak. Hava sıcaklığı ise öğle saatlerinde 14 dereceye kadar çıkacak.

19 Ocak 2024 Cuma günü Konya'da hava sıcaklığının 15 derece olması ve en düşük sıcaklığın da 6 derecelerde seyredeceği bildirildi.