İş insanı Dilek Sabancı, geçtiğimiz hafta Radyo Sputnik’te yayınlanan 'Meliha Okur’la Anlat Bana' programının konuğu oldu. Okur’un "Bir insan için ne kadar para gerekli?" sorusuna Sabancı "İnsanın iyi bir evi olması, arabası olması, rahat yaşayabileceği bir parası olması ama bu para bana göre milyar dolarlar değil. Milyon dolarlar da yetebilir veya bazı insanlara 1-2 milyon dolar da yetebilir. Onun dışında istediği zaman seyahat edebilecek. 50 milyon ile 100 milyon dolarınız olsa rahat rahat yaşarsınız ama bence de 50-100 milyon dolara değil de daha düşük rakamlarla daha çok mutlu olabilmek daha büyük başarı." yanıtını verdi. 

İtirazlar reddedildi! Kesin aday listesi Resmi Gazete'de İtirazlar reddedildi! Kesin aday listesi Resmi Gazete'de

Sözlerinin sosyal medyada büyük tepki çekmesinin ardından Dilek Sabancı özür diledi. Sabancı yaptığı yazılı açıklamada "Geçen hafta Radyo Sputnik programcısı Sayın Meliha Okur'un programına konuk olmuştum. Söyleşi sırasında bir soruya verdiğim yanıt maalesef arzu etmediğim bir sonuç ortaya çıkardı. Ben ilgili soruya yanıt verirken, bazı rakamlar telaffuz ettim. Amacım 1-2 milyon liranın hayatın ihtiyaçlarına yeteceğini anlatmaktı. Ancak bunu sehven başka bir para cinsi ile ifade ettim. Ama ben Türkiye'de pek çok insanın bu seviyede de kazanç elde edemediğini biliyorum. Bu durumu en iyi bilen insanlardan biriyim. Bu farkı kapatabilmek için, onlarca yıldır dezavantajlı grupların, sorunlarının çözümü için ben ve ailem çalışıyoruz." sözlerine yer verdi.

Programdaki konuşmasının yanlış anlaşılmaya sebep olduğunu belirten Sabancı "Ben programda hayırseverliği anlatırken bunları söylemek istemiştim. Ancak yanlış ifade ettim. Yanlış anlaşılmaya sebep olduğum için kamuoyundan özür dilerim. Ben bugüne kadar olduğu gibi, bundan böyle de elimden geldiğince dezavantajlı kesimlere yardım etmeye devam edeceğim." dedi.