Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararname ile Türkiye genelinde 57 ilin valisi değişti. Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre, uzun süredir İzmir Valiliği görevini yürüten Konyalı Vali Yavuz Selim Köşger, Adana Valiliği'ne atandı.

Asgari ücretle ilgili son dakika açıklaması Asgari ücretle ilgili son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan kararnameyle birlikte 57 ilin valisi yeniden görevlendirilirken, birçok ilde vali değişikliği gerçekleşti. İzmir Valisi olarak görev yapmakta olan Yavuz Selim Köşger, Adana Valisi olarak yeni görevine başlayacak. Aynı zamanda İzmir Valiliği görevine ise Süleyman Elban atandı.

Kararnameye göre, Malatya Valisi Hulusi Şahin Antalya Valiliği'ne, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş Bursa Valiliği'ne, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım Trabzon Valiliği'ne atanırken, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Yunus Sezer Edirne Valiliği'ne getirildi. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ise Erzincan Valisi olarak yeni görevine başlayacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan kararnamenin ardından ülke genelinde vali değişikliği ile ilgili süreçlerin başlayacağı belirtiliyor. Yapılan atamaların, ilerleyen dönemde il valiliklerine nasıl yansıyacağı ve yeni valilerin göreve başlama tarihleri merak konusu olarak öne çıkıyor.

degisen-valiler-kararnamesi