Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde, 8 yıllık bir evliliğin sonunda yaşanan korkunç olay, şehirde büyük üzüntü yarattı. Kasap Hüseyin Akbulut, eşi Zeliha Akbulut'u 31 Ağustos tarihinde çocuklarının gözü önünde öldürdüğünü itiraf etti. İkilinin birlikte yaşadığı ve üç çocuklarının annesi olan Zeliha Akbulut, olay yerinde hayatını kaybetti.

ÇOCUKLARI DEVLETE VERİLDİ

Olayın ardından teslim olan Hüseyin Akbulut, mahkeme tarafından tutuklandı. Zeliha Akbulut'un cenazesi, memleketi Ilgın ilçesi Göstere Mahallesi'nde defnedildi. Bu acı olayın bir sonucu olarak, çiftin yanlarında bulunan 1, 3, 5 ve 6 yaşındaki çocukları devlet korumasına alındı.

ZELİHA AKBULUT HAKKINDA GERÇEKLER

Cinayetin ayrıntıları da dehşet vericiydi. Zeliha Akbulut'un yakınları, Hüseyin Akbulut'un eşinin cep telefonu kullanmasına izin vermediğini iddia etti. Ayrıca, Zeliha Akbulut'un uyuşturucu madde kullanması nedeniyle 3 ay önce babasının evine döndüğü belirtildi.

CİNAYETİ NASIL İŞLEDİ?

Hüseyin Akbulut, cinayeti itiraf ederken, olayın nasıl gerçekleştiğini şu şekilde anlattı: "Olay günü dedeme gitmek için yola çıktık. Yolda tartışıyorduk. Sapa bir yola girdim, bu sırada eşim yolu değiştirdiğimi fark etti. Önce bıçakladım, arabadan inip kaçmaya çalışınca da tabancayla başından vurdum. Daha sonra ana yola çıkarak arkadaşımı arayıp, yakıtımın bittiğini söyledim. Arkadaşım geldi, çocukları dedeme bıraktık. Sonrasında gidip teslim oldum. Ben uyuşturucu bağımlısıyım. Eşim 3 ay önce bu yüzden babasının evine döndü. Ben de gidip evlerinin önünde 15 gün arabanın içinde yattım. Böyle ikna edip eve dönmesini sağladım."

Hüseyin Akbulut'un daha önce uyuşturucu satıcılığı suçundan cezaevinde bulunduğu da ortaya çıktı. Bu acı olay, Konya'da büyük bir şok ve üzüntü yarattı. Hüseyin Akbulut'un cinayeti nasıl işlediğine dair itirafları, şehirde dehşetle karşılandı.