Afyonkarahisar Belediyesi ile Filistin'in Cenin Belediyesi arasında imzalanan kardeşlik protokolü ile iki şehir, güçlü bir dayanışma bağıyla bir araya geldi. Filistin'in Cenin Belediye Başkanı Nidal el-Ubeydi, Filistin Devleti Büyükelçisi Faed Mustafa, Cenin Belediyesi Meclis Üyesi Khader Torkman, Büyükelçi Müsteşarı Rana Abusıbaa ve Cenin Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi'nden Baheer Matahen, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i ziyaret etti.

Başkan Mehmet Zeybek, konuklarını makamında ağırlayarak, Filistin ile olan tarihi bağları vurguladı. İfadelerinde, hem dini hem de tarihi köklerle bağlı olduklarını ve Filistin'in Türkiye için büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. Ayrıca, dünya genelinde birçok şehirle kardeş şehir olduklarını ve Filistin'in mazlum coğrafyasının kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu ifade etti. Başkan Zeybek, yerel yönetimler olarak maddi ve manevi iş birliklerine her zaman hazır olduklarını da dile getirdi.

Ziyaret sırasında, kardeşlik protokolünün tüm dünyaya Türklerin ve Filistin'in birlikte olduğunu göstermeyi amaçladığını vurgulayan Cenin Belediye Başkanı Nidal el-Ubeydi ve Filistin Devleti Büyükelçisi Faed Mustafa, bu iş birliğinin sadece belediyeler arasında değil, halklar arasında da güçlü bir birliktelik oluşturmayı hedeflediklerini belirttiler. Heyet ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye'nin desteklerini her zaman hissettiklerini vurgulayarak, ev sahipliğinden dolayı Başkan Mehmet Zeybek'e teşekkür etti.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile Cenin Belediye Başkanı Nidal el-Ubeydi'nin imzaladığı bu kardeşlik protokolü, iki şehir arasında daha fazla iş birliği ve dayanışmanın temelini atmış oldu.