Beyaz TV yorumcusu ve eski FIFA kokartlı hakem Ahmet Çakar, Süper Lig'in son haftasında heyecan fırtınası yaratacak açıklamalarda bulundu. Çakar, Galatasaray'ın şampiyonluk yolunda son engeli Konyaspor'u aşamayacağını ve Fenerbahçe'nin bu sezonun şampiyonu olacağını öne sürdü.

Konyaspor Karambolden Gol Bulup Galatasaray'ı Çökecek

Ahmet Çakar, sıcak bir İç Anadolu akşamında Konyaspor'un Galatasaray'ı 1-0 geride düşürmesine rağmen 88. dakikada bir karambol sonucunda gol bularak maçı kazanacağını söyledi. Çakar, bu sonucun Galatasaray'da büyük bir hayal kırıklığı yaratacağını ifade etti.

Ne Konyaspormuş: Galatasaray'da Konyaspor Paniği Ne Konyaspormuş: Galatasaray'da Konyaspor Paniği

Fenerbahçe Averajla Şampiyon Olabilir

Çakar'a göre Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki çekişme son haftaya kadar devam edecek. Galatasaray-Fenerbahçe maçının berabere biteceğini ve iki takımın da 38. haftaya 2 puan farkla gireceğini belirten Çakar, Konyaspor maçında mağlup olacak Galatasaray'ın şampiyonluk umutlarını yitireceğini savundu. Çakar, Fenerbahçe'nin ise son haftada İstanbulspor'u 4-5 farkla yenerek averaj avantajıyla şampiyon olacağını iddia etti.

Fenerbahce Kaybedilen Sampiyonluk

Denizlispor Benzerliği Hatırlatıldı

Ahmet Çakar, açıklamalarında 2006 yılında Denizlispor'da yaşanan olaylara da göndermede bulundu. O dönemde Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışında Denizlispor'a 3-0 mağlup olduğunu hatırlatan Çakar, Galatasaray'ın da Konyaspor'a benzer bir yenilgi yaşayarak şampiyonluğu kaçıracağını söyledi.

Ahmet Çakar'ın Kehanetleri Gerçekleşecek mi?

Ahmet Çakar'ın bu çarpıcı yorumları Süper Lig'de heyecanı doruğa çıkardı. Futbolseverler, Galatasaray'ın Konyaspor'u yenerek şampiyonluğa ulaşabileceğine mi yoksa Fenerbahçe'nin averaj avantajıyla zirveye mi oturacağına dair yorumlarını yapmaya başladı. Ahmet Çakar'ın kehanetleri gerçekleşecek mi, bunu 38. hafta gösterecek.