Seçimler için geri sayım başlarken muhalefet partilerinde de ittifak hareketliliği başladı. Bu dönemki seçimlere CHP ve İyi Parti; Saadet Partisi dışında kurdukları ittifaka Demokrat, DEVA, ve Gelecek Partisi'ni de katarak 6'lı masa altında çalışmalarına başladı.

OY KRİZİ VAR
Masanın kuruluşundan bu yana liderler arasında adaylık dışında, oy oranı düşük olan parti liderlerinin Meclis'e nasıl gireceği krizi hakim. Bu krize Konya'da Ahmet Davutoğlu'nun CHP'den birinci sıra adayı olarak gösterilme ihtimali tuz biber ekeceğe benziyor.

KRİZ BÜYÜYEBİLİR
Ensonhaber'de yer alan haberde CHP'de, Konya gerginliği başladığı yönünde bir haber yer aldı. Geçtiğimiz dönem Konya'daki CHP seçim listesinde ilk sırada Abdüllatif Şener,  ikinci sıraya ise Saadet Partisi'nden Abdülkadir Karaduman getirilmişti.

ŞENER VE KARADUMAN YOK
Gerginliğin ana nedeninin Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu'nun, memleketi  Konya'dan CHP'nin listesinden birinci sıradan girmek istemesi. CHP Milletvekili Abdüllatif Şener'in bu dönem de Konya'dan tekrar birinci sıradan girmek istemesi sonrası, Davutoğlu ile kavga ihtimalini doğurmuşa benziyor yorumları yapılıyor.