Aday Belirleme Süreci Başlıyor

AK Parti, 2024 yerel seçimleri öncesi seçim çalışmalarına hız vermek üzere harekete geçiyor. 7 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, aday belirleme sürecinin resmen başlaması bekleniyor.

İttifak Süreci ve Adaylık Başvuruları Belirleniyor

AK Parti, seçim stratejilerini şekillendirmek üzere Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile ittifak sürecini masaya yatıracak. Hangi illerde ortak aday çıkartılacağına dair kararlar alınacak. Aynı zamanda adaylık başvuru tarihleri ve ücretleri de netleştirilecek.

Aday Tanıtımı ve Beyannamesi İçin Tarih Belli Oldu

Belediye başkan adaylarının ilanı kasım ayının sonunda başlayacak ve ocak sonuna kadar sürecek. Seçim beyannamesi ve aday tanıtım toplantısı ise 31 Ocak'ta gerçekleştirilmesi düşünülüyor. Adayların tanıtımı için ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor.

Erdoğan Sahaya İniyor

AK Parti'de miting takvimi şekillenmeye başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2024 yılının şubat ve mart aylarında sahaya inmesi öngörülüyor. Özellikle deprem bölgelerinde halkla buluşması ve toplu konutların açılış programlarına katılması planlanıyor.

Büyük Şehirlere Özel Önem

İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana gibi muhalefette olan büyük şehirler, AK Parti tarafından özel bir ilgi görecek. Bu şehirler için yeni projeler geliştirilmesi planlanıyor.

AK Parti Konya Belediye Başkan Adayları Kim Olacak?

AK Parti, 2024 yerel seçimlerine yönelik hazırlıklarını hızlandırıyor. 7 Kasım'da yapılacak MKYK toplantısında aday belirleme sürecinin başlaması bekleniyor. Parti, MHP ile ittifak sürecini ele alacak ve ortak adayların hangi illerde çıkartılacağına karar verecek. Adaylık başvuru tarihleri ve ücretleri de netleştirilecek.