Uzun süredir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı üzerinden yürütülen 'üç dönem kuralı' tartışmalarına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ son noktayı koydu.

Katıldığı bir canlı yayın programında gazeteci Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtlayan Hamza Dağ, "Biz 2018’de 3 dönem kuralını uygulamadık, uygulayamadık. Zaman çok dardı, erken Seçim oldu. Ben üç dönemi hem MYK’da savundum hem birebir Sayın Cumhurbaşkanımızla konuşmamda hem sahada teşkilatlarımızla yaptığımız görüşmelerde. Başvuruyu usulen yaptık. Çok net bir şekilde 3 dönem kuralının uygulanması gerektiğini söyledik" 20 sene 25 sene daha bu ülkenin bu partiye ihtiyacı olduğu kanaatindeyim. 25. döneme ara verme ve dönem olarak saymadan 26, 27 dönemde 3 dönemi üst üste yapan bu dönem ara verecek" ifadelerini kullandı.

Yeni kabine belli oldu! Açıklanacağı tarih ve saat netleşti Yeni kabine belli oldu! Açıklanacağı tarih ve saat netleşti

AK PARTİ KONYA'DA SON DURUM

22, 23 ve 27. dönem vekilliği yapan Orhan Erdem, 25, 26, 27. dönem vekillik yapan Leyla Şahin Usta, 25, 26, 27. dönem vekillik yapan Ziya Altunyaldız, 25, 26, 27. dönem vekilliği yapan Hacı Ahmet Özdemir, 25, 26, 27. dönem vekillik yapan Abdullah Ağralı yeni dönemde olmayacak.