Son anketlere göre, Edirne ve Elazığ'da CHP'den AK Parti'ye, Çanakkale'de ise CHP'den İYİ Parti'ye oy kayması yaşanıyor.

Edirne'de AK Parti Önde

ORC Araştırma'nın 5 ilde yaptığı anketin sonuçlarına göre Edirne'de sürpriz bir gelişme yaşanıyor. CHP'nin kalesi olarak bilinen Edirne'de AK Parti adayı Belgin İBA, %30,3 oy oranıyla önde yer alıyor. CHP adayı Gencan Akın ise %23,7 oy oranıyla üçüncü sırada. İkinci sırada ise %28,0 oy alan İYİ Parti adayı Hamdi Sedefçi bulunuyor.

Kars'ta İYİ Parti Önde, CHP Düşüşte

Kars'ta yapılan ankette ise İYİ Parti adayı Metin Özad %23,8 oy oranıyla birinci sırada. DEM adayı Savaş Derman %21,5, Cumhur İttifakı adayı Ötüken Sener %19,1 ve CHP adayı Dindar Gültekin ise %15,1 oy oranıyla dördüncü sırada yer alıyor.

Elazığ'da AK Parti Rakiplerini Geride Bıraktı

Elazığ'da da AK Parti adayı Şahin Şerifoğulları %36,1 oy oranıyla önde. CHP adayı Çağlar Duran ise %24,6 oy oranıyla ikinci sırada kaldı. Yeniden Refah adayı Faruk Septioğlu %11,9, MHP adayı Murat Aygen ise %11,5 oy aldı. Kararsızların oranı %7,4 iken, İYİ Parti adayı Burak Özgül'ü tercih edenlerin oranı %5,5 olarak belirlendi.

Denizli'de CHP Kıl Payı Önde

ORC'ye göre Denizli'de CHP yarışı kıl payı önde tamamlıyor. CHP adayı Nuri Çavuşoğlu %40,2 oy oranıyla birinci sıradayken AK Parti'nin adayı Osman Zolan %39,8 oy oranıyla ikinci sıradan takip ediyor. Kararsızların oranı %9,8. İYİ Parti %5,3, Yeniden Refah %1,8 ve DEM Parti %1,5 oy aldı.

Çanakkale'de İYİ Parti Önde, CHP İkinci

Çanakkale'de ise İYİ Parti adayı Burak Kunt %34,2 oy oranıyla önde. CHP'nin adayı Muharrem Erkek %33,1 ile ikinci, AK Parti'nin adayı Jülide Askeroğlu ise %21,7 ile üçüncü sırada yer alıyor.

Sonuçlar Seçim Dengesini Değiştirecek mi?

Bu anket sonuçları seçim öncesi dengeleri değiştirecek gibi görünüyor. Edirne'de CHP'den AK Parti'ye geçiş ihtimali dikkat çekerken, Kars'ta İYİ Parti'nin yükselişi ve Elazığ'da AK Parti'nin güçlü konumu da öne çıkan gelişmeler arasında. Denizli'de ise CHP ve AK Parti arasındaki çekişmenin sonucu merakla bekleniyor. Çanakkale'de ise İYİ Parti'nin önde olması dikkat çekici.

Anket sonuçlarının seçime ne kadar yansıyacağı ve dengeleri nasıl etkileyeceği 31 Mart'ta belli olacak.