AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası, AKP Sözcüsü Ömer Çelik önemli açıklamalarda bulundu. Toplantının ardından parti genel merkezinde basına kapalı gerçekleşen açıklamada Çelik, CHP'yi hedef alarak darbelere destek verme suçlamasında bulundu ve CHP'nin seçim sonuçlarını hala kabul etmemesini eleştirdi.

Çelik, "Cumhurbaşkanımız bulunduğu her platformda milletimizin iradesini ortaya koymuştur. Yıkım siyasetine karşı son derece kararlı bir şekilde mücadele etmiştir" diyerek AKP'nin duruşunu vurguladı.

CHP'yi hedef alan Çelik, "Darbelere destek vermek açısından CHP'nin kötü bir sabıkası var. Geldiğimiz noktada hala seçim sonuçlarını kabul etmeyen bir tablo içerisindeler. Ortaya çıkan tablo gerçekten vahimdir. Vatandaş 'iyi ki Kılıçdaroğlu kazanamamış' diyor" ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Çelik İHA/SİHA meselesine de değinerek, muhalefetin eleştiri sınırlarını aşan bir karapropaganda yürüttüğünü öne sürdü. Fiyatların dünya standartlarının altında olduğunu belirttiği İHA ve SİHA'ların eleştirilmesinin siyasetin kirletilmesine yol açtığını ifade etti.

Kur'an yakma provokasyonlarına da temas eden Çelik, bu tür eylemleri nefret suçu olarak nitelendirdi. Avrupa'da yaşanan Kur'an-ı Kerim yakma olaylarının ifade özgürlüğüyle ilgisi olmadığını, BM'nin bu tür eylemleri suç olarak kabul ettiğini belirtti. Çelik, Tevrat, İncil ve Kur'an-ı Kerim gibi kutsal kitaplara yönelik eylemlerin engellenmesi gerektiğini vurgulayarak, bu tür olayların siyasi amaçlarla kullanıldığını ifade etti.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in MYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda CHP'yi darbelere destek vermekle suçlaması ve diğer konulardaki değerlendirmeleri parti içi ve dışında geniş yankı buldu.