Konya'nın yakından tanıdığı o isim görevden alındı Konya'nın yakından tanıdığı o isim görevden alındı

AK Parti, yaklaşan yerel seçimler öncesinde ortaya çıkan ve gerçeklikleri sorgulanan sahte anketlere dikkat çekti. Parti yetkilileri, bu tür manipülatif anketlere itibar edilmemesi konusunda uyarılarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, parti adına yapılan açıklamada, Türkiye genelinde herhangi bir belediye başkanlığı için isim belirterek anket yapmadıklarını belirtti. Şen, "Biz, henüz AK Parti olarak Türkiye’nin hiçbir yerinde herhangi bir belediye başkanlığı için isim belirterek anket yapmadık." ifadelerini kullandı.

Sahte anketlerin açık operasyon ve manipülasyon içerdiğini vurgulayan Şen, kamuoyunu bu tür çöp anketlere itibar etmemeleri konusunda uyardı.

Açıklamasında, şu cümleleri kullandı:

AK Parti adını kullanarak açık operasyon ve manipülasyon yapan kişilere ve çöp anketlere itibar edilmemesi dileğiyle kamuoyunun bilgisine sunulur.

Yerel seçim atmosferinin ısınmasıyla birlikte kamuoyunda dolaşıma giren ve adaylar üzerinden hazırlanan sahte anketlerle ilgili AK Parti'nin bu uyarısı, seçim öncesi doğru bilgiye dayalı değerlendirmeler yapılması adına dikkat çekti.

Editör: Haber Merkezi