Antalya'da AK Parti Rüzgarı Esiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, CNN Türk'te katıldığı programda yerel seçimlere dair değerlendirmelerde bulundu. Şen, son seçim anketlerine göre Antalya'yı kazanacaklarını açıkladı. Şen, "Antalya'yı alacağımız gözüküyor. Bizim araştırmalarımızda öyle gözüküyor. Ama önümüzde 1 ay var çalışmaya devam edeceğiz. Hakan başkanımız zaten tecrübeli bir siyasetçi." dedi.

İstanbul'da Kararsız Seçmenler Belirleyici Olacak

Şen, İstanbul'da da iddialı olduklarını ve kararsız seçmenlerin oylarının sonucu belirleyeceğini söyledi. Şen, "İstanbul'da kararsız seçmen yüzde 15. Ortadan bölünüyor. İdeoloji, parti kimliği daha belirleyici oluyor." ifadelerini kullandı.

Ankara'da Mansur Yavaş Önde, İzmir'de Mesafe Daralıyor

Şen, Ankara'da Mansur Yavaş'ın önde olduğunu, İzmir'de ise Hamza Dağ'ın mesafeyi daralttığını söyledi. Şen, "Ankara'da anketlerinde çoğunda Mansur Bey önde çıkıyor. Bazılarında ise Sayın Turgut Bey önde çıkıyor. Biraz zamana ihtiyacımız var. Adaylar daha yeni kendilerini ortaya koymaya başladılar." dedi.

Yeniden Refah'ın Aday Çıkarması

Şen, Yeniden Refah'ın aday çıkarmasıyla ilgili olarak, "Anayasal hakkıdır. Cumhur İttifakı olarak devam etmeyi arzuladık biz. Aday çıkardı Yeniden Refah Partisi." dedi.

Hamza Dağ İzmir'de Oy Oranını Artırıyor

Şen, Hamza Dağ'ın İzmir'de oy oranını artırdığını belirterek, "İzmir bir CHP şehri midir? Hayır. O bölge Demokrat Parti bölgesidir. İzmir 3 halkadan oluşuyor. 3.halkada oy oranımız yüksek. Hamza Bey 2. bölgede maksimum oy artırımını yapmak için çalışıyor." dedi.

AK Parti, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde büyük bir zafer kazanmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen'in açıklamalarına göre bazı illerde hedefler ve son durumlar şu şekilde:

1. Antalya: AK Parti'nin son anketlere göre Antalya'yı kazanacağı öngörülüyor. Şen, "Antalya'yı alacağımız gözüküyor. Bizim araştırmalarımızda öyle gözüküyor." dedi.

2. İstanbul: AK Parti, İstanbul'da da iddialı. Kararsız seçmenlerin oyları sonucu belirleyecek. Şen, "İstanbul'da kararsız seçmen yüzde 15. Ortadan bölünüyor. İdeoloji, parti kimliği daha belirleyici oluyor." ifadelerini kullandı.

3. Ankara: Ankara'da Mansur Yavaş önde görünüyor. AK Parti, Mansur Yavaş ile arasındaki farkı kapatmak için çalışıyor. Şen, "Ankara'da anketlerinde çoğunda Mansur Bey önde çıkıyor. Bazılarında ise Sayın Turgut Bey önde çıkıyor. Biraz zamana ihtiyacımız var. Adaylar daha yeni kendilerini ortaya koymaya başladılar." dedi.

4. İzmir: AK Parti, Hamza Dağ ile İzmir'de oy oranını artırmayı hedefliyor. Şen, "İzmir bir CHP şehri midir? Hayır. O bölge Demokrat Parti bölgesidir. İzmir 3 halkadan oluşuyor. 3.halkada oy oranımız yüksek. Hamza Bey 2. bölgede maksimum oy artırımını yapmak için çalışıyor." dedi.

5. Adana: AK Parti'nin Adana'da da kazanma şansı yüksek. Şen, "Adana öyle mesela." dedi.