28 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tur oylaması öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun kampanyaları şekillenirken, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AK Parti'nin en büyük handikabı yazıp, ikinci tur kampanyası için belirlediği sloganı eleştirdi. İşte Selvi'nin yazısının ilgili bölümü: 

AK Parti için en büyük tehlike!

- Erdoğan, ikinci turda banko kazanacaksınız şeklindeki yaklaşımlara prim vermiyor. Onun yerine birinci turdan daha fazla çalışmak gerektiğini söylüyor. Seçimden birinci çıkmasına rağmen ihtiyatlı.

- Ben de AK Parti’yi bekleyen en büyük tehlikenin rehavet olduğuna inanıyorum. İstanbul seçimleri bunun en önemli örneğidir. En büyük yanlış ikinci turu kazandık havasına girmektir.

ak-parti-dogru-adam

Hükümet start veriyor: İlk icraatler bunlar olacak Hükümet start veriyor: İlk icraatler bunlar olacak

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu hedef alacak

Erdoğan ikinci turda kucaklayıcı bir kampanya yürütecek. Çok doğru bir tercih. Erdoğan CNN Türk - Kanal D ortak yayınında “Biz kazanınca kimse kaybetmeyecek” demişti. Erdoğan sadece Kılıçdaroğlu’nu hedef alacak. Duru, sade ve net bir kampanya yapacak.

AK Parti'nin sloganını beğenmedi

Asıl vurgu, güven ve istikrar olacak. Seçim sloganı olarak, “Doğru adamla yola devam” belirlenmiş. İlk turda “Doğru adam doğru zaman”dı. Ben onu da heyecan verici bulmamıştım. Bunu da bulmadım.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN