Seçim çalışmalarına Selçuklu ve Karatay ilçelerinde devam eden Akyürek; Selçuklu’da Hastane Caddesi’nden başlayarak Ulaşbaba Caddesi, Şeker-Tekke Caddesi ve Ömer Halisdemir Caddesi esnafıyla görüşerek sohbet etti.

Türkiye’de istikrar ve güven ortamının devamı için 14 Mayıs seçimlerinde verilen desteğe teşekkür eden Akyürek, esnaflardan 28 Mayıs için destek ve dua istedi. Akyürek, “Yarınlarımız için güvenli ve dünyada söz sahibi bir ülke bırakalım. 14 Mayıs'ta 27 milyonun üzerinde oy ve yüzde 49,5 oranla Türkiye Yüzyılının işaret fişeğini atıp iradenizin istikametini gösterdiniz. Şimdi rehavete kapılmadan 28 Mayıs'ta yarım kalan yürüyüşümüzü tamamlamamız gerekiyor. Hem böylelikle 28 Mayıs’ta kazanacağımız zaferle birlikte 29 Mayıs İstanbul'un fetih gününü taçlandırmış olalım” dedi.

konya-tahir-akyurek-secim-24-mayis-2023-2

Ziyaretlere AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Asım Ceyhan da katıldı.

konya-tahir-akyurek-secim-24-mayis-2023-4

Karatay ilçesinde de esnaf ve vatandaş ziyaretleri gerçekleştiren Akyürek’e, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın yanı sıra AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Milliyetçi Hareket Partisi Karatay İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru ve Milliyetçi Hareket Partisi 28. Dönem Konya Milletvekili Adayı Celil Çalış eşlik etti.

Yeni kabine belli oldu! Açıklanacağı tarih ve saat netleşti Yeni kabine belli oldu! Açıklanacağı tarih ve saat netleşti

konya-tahir-akyurek-secim-24-mayis-2023-1

Karatay ilçe ziyareti sonrası bir değerlendirme yapan Akyürek, “14 Mayıs ilk tur seçiminden sonra heyecanın hiç düşmediği, 28 Mayıs’taki ikinci tur oylamada da katılımın çok yüksek olacağı gözüküyor. Vatandaşlarımızın seçime yönelik ilgisi çok fazla. Cumhurbaşkanımıza desteği çok güçlü bir şekilde devam ediyor. Seçmen kartlarıyla ilgili sorular geliyor. Hafta sonuna kadar yani seçim gününe kadar seçmen kartlarının muhtarlıklarca dağıtımı devam edecek. Seçmen kartı kendisine ulaşanlar onlarla birlikte sandığa gidebilirler. Ama Yüksek Seçim Kurulu’nun kararını özellikle vurgulamak istiyorum. Seçmen kartı yanında olmasa da vatandaşlarımız kimliğiyle ve ehliyetiyle de oy kullanabilir. Ben 28 Mayıs’taki ikinci tur oylamada katılımın çok yüksek olacağına inanıyorum. Hemşerilerimizin tamamını sandığa, Cumhurbaşkanımızı desteğe davet ediyoruz. Çünkü Türkiye’yle mücadele etmek isteyenlerin, Türkiye’nin yolunu kesmek isteyenlerin, Türkiye’yi istikrarsızlığa ve kaosa itmek isteyenlerin de mücadelesi bitmedi. Onlar da 28 Mayıs’ı bekliyorlar. Ama 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’nın mecliste çoğunluğu elde etmiş olması, yasamada yola güvenilir bir şekilde devam edilecek olması, yönetimde istikrar açısından da 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimi de elbette etkileyecek” ifadelerini kullandı.