Alanya'nın Tanınmış Ailelerinden Alaettinoğlu Ailesi'nin sevgi dolu üyesi, hayırsever Fatma Nimet Alaettinoğlu yaşlılığa bağlı sağlık sorunları sebebiyle aramızdan ayrıldı. 88 yaşındaki Alaettinoğlu'nun vefat haberi, Alanya'da derin bir üzüntüye sebep oldu.

Merhum Abdurrahman Alaettinoğlu'nun eşi olarak tanınan Fatma Nimet Alaettinoğlu, uzun yıllar boyunca Alanya ve çevresindeki hayır işleri ve yardım projeleriyle adından söz ettirdi. Şehirdeki birçok eğitim ve sağlık kuruluşuna destek sağlayarak, ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu defalarca kanıtladı.

Alaettinoğlu'nun vefatıyla birlikte Alanya'nın saygıdeğer hayırseverlerinden biri daha kaybedilmiş oldu. Kent halkı, Fatma Nimet Alaettinoğlu'nun ölümü nedeniyle büyük bir üzüntü içerisinde. Onun hayırseverliği ve yardımseverliği, yaşamını yitirse de unutulmayacak.

Merhumenin cenazesi 28 Ağustos Pazartesi günü saat 10.00'da Hacı Memişler Camii'nde düzenlenecek olan törenle veda edilecek. Ardından Alaettinoğlu Ailesi'nin Türktaş aile mezarlığındaki kabrine defnedileceği öğrenildi.

Alanya, Fatma Nimet Alaettinoğlu'nun anısını yaşatmaya devam ederken, hayırseverliği ve insanlara olan derin sevgisi ile her zaman hatırlanacağını belirtiyor.