Süper Lig’in son haftasında Galatasaray, deplasmanda Konyaspor'u 3-1 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Konyaspor ise bu mağlubiyete rağmen Trabzonspor’un Ankaragücü karşısında aldığı galibiyetle ligde kalmayı başardı.

Ali Çamdalı: "Galatasaray'ı Tebrik Ederim"

Konyaspor Teknik Direktörü Ali Çamdalı, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında Galatasaray'ı şampiyonluğundan dolayı tebrik etti. Çamdalı, "Trabzonspor'a ne kadar teşekkür etsek az. Sonuçta onlar da olması gerektiği gibi çıkıp maçlarını oynadılar. Gönül isterdi ki bugün taraftarımızı en az 1 puanla buradan gönderelim. Çünkü hak ettiler, inanılmaz bir atmosfer yaratmışlardı. En önemlisi Konyaspor gibi büyük bir camia Süper Lig'de tutundu. Burada kalmak çok değerli." şeklinde konuştu.

"Trabzonspor’a Teşekkür Borçluyuz"

Ankaragücü'nün Trabzonspor'a mağlup olmasıyla ligde kalmayı başardıklarını hatırlatan Çamdalı, Trabzonspor’a teşekkür etti. Çamdalı, "Trabzonspor'a ne kadar teşekkür etsek az. Sonuçta onlar da olması gerektiği gibi çıkıp maçlarını oynadılar. Gönül isterdi ki bugün taraftarımızı en az 1 puanla buradan gönderelim. Çünkü hak ettiler, inanılmaz bir atmosfer yaratmışlardı. En önemlisi Konyaspor gibi büyük bir camia Süper Lig'de tutundu. Burada kalmak çok değerli." ifadelerini kullandı.

"Ders Çıkarmalıyız"

Çamdalı, sezonun son haftasında yaşananlardan fazlasıyla ders çıkartılması gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Maçla alakalı diyecek çok bir şey yok. Devreyi 1-0 geride kapattık. Amacımız biraz risk alıp gol bulmaktı. Yediğimiz ikinci gol biraz bizi kırdı. İster istemez oyuncular da biraz dağıldı diye düşünüyorum. Artık öbür taraftaki sonuçları merak ettiler. Bu da oyunumuzu biraz bozdu. Sonra 0-3 olunca tabii ki tamamen koptuk. Ama yapacak bir şey yok. Dediğim gibi dersler çıkaracağız. 'Daha iyi nasıl olur, nasıl yapılabilir' bunları düşünmek lazım. Umarım Konyaspor daha güzel günler görür."

Abdülkerim Transferi: Galatasaray'dan Konyaspor'a Teselli Armağanı Abdülkerim Transferi: Galatasaray'dan Konyaspor'a Teselli Armağanı

Konyaspor’un Süper Lig'deki Geleceği

Konyaspor’un Süper Lig’de kalmasının büyük bir başarı olduğunu belirten Çamdalı, gelecekte daha iyi sonuçlar elde etmeyi hedeflediklerini söyledi. Çamdalı, "Konyaspor gibi büyük bir camia Süper Lig'de tutundu. Burada kalmak çok değerli." dedi.