Gram Altın 3000 Lirayı Görüyor mu?

Altın fiyatları 2024 yılına yükselişle girdi ve son 15 günde Cumhuriyet tarihi rekorlarını peş peşe kırdı. Gram altında yeni rekor seviye 2250 TL'yi gördü. Uzmanlar ise altın fiyatlarındaki bu hızlı yükseliş için "ters köşe" uyarısı yapıyor.

Yılın Bitmesine Daha Çok Var

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, "Yılın bitmesine daha çok var. Bir ters köşe yapacaklar. Dolayısıyla ons altında teknik olarak düzeltme olması lazım" dedi. Memiş, ons altında 2350 doları beklediğini ve 2 bin 150 dolar seviyesi üzerindeki yükselişleri sağlıklı bulmadığını söyledi.

Hedef 3000 Lira

Memiş, gram altın için 2024 yılına ilişkin "gram altın rekor kırdı" cümlelerinin duyulacağını ve her ay yükseliş trendinin devam edeceğini ifade etti. Gram altında hedefinin 3000 lira olduğunu belirten Memiş, yatırımcıların altınlarını satmaması ve düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

3 Aracı Kurumdan Altın Yorumu

Tacirler Yatırım, altın fiyatlarındaki yükselişin sürmesini beklerken, Yapı Kredi, istihdam verilerinin altın fiyatlarını etkileyebileceğini belirtti. Ahlatcı Yatırım ise gram altında sınırlı kar satışlarının görülebileceğini ve teknik olarak ilk direnç seviyesinin 2 bin 220 TL olduğunu kaydetti.

Konya Piyasalari Son Durum 11 Mart 2024

Gram Altın Yine Yükseldi

Uzmanların yorumları bu şekildeyken Konya piyasaları yine hareketli bir güne başlangıç yaptı. Gram altın fiyatının 2400 TL'yi aştığı Konya'da çeyrek altın fiyatı 4315 TL oldu.