Altın Fiyatlarındaki Gerilemenin Nedeni ve Doların Durumu

Borsa rekorları kırarken, altın fiyatları geri çekilmeye devam ediyor. Ekonomistler, altın ve dolar üzerine öngörülerini ortaya koyuyor. Altın fiyatlarının düşüşündeki ana nedenin, Fed'in faiz indirim beklentilerini ötelenmesi olduğunu düşünen ekonomi dünyası enflasyon ve Orta Doğu'daki gerilimlerin altın fiyatlarını etkileyeceğini söylüyor.

dolar-kuru-2

Dolar ve Altın İçin Beklentiler

Ekonomi dünyasına göre, faiz indirimlerinin başlamasıyla altının 2500 doların üzerine çıkabileceği öngörülüyor. Ancak, olası geri çekilmelerde altın için 2200 dolar seviyesinin altına sarkılmasının beklenmediği ifade ediliyor. Dolar/TL'de ise cari açığın düşmesi ve enflasyondaki düşüşün etkisiyle aşağı yönlü baskının devam ettiği belirtiliyor.

borsa

Benzin Fiyatlarında Müjdeli Haber! Bu Gece Yarısından İtibaren 1 Lira 54 Kuruş İndirim Bekleniyor Benzin Fiyatlarında Müjdeli Haber! Bu Gece Yarısından İtibaren 1 Lira 54 Kuruş İndirim Bekleniyor

Borsa ve Dolar/TL Tahminleri

Borsada kısa vadeli yatırımcıların etkisiyle kar realizasyonlarının sınırlı kaldığı, ancak yükseliş için yeterli hacmin oluşmadığı vurgulanıyor. Ekonomistlere göre, borsada olası geri çekilmelerde 10 bin puanın altı görülebilirken, yıl sonuna doğru 12 bin puan seviyelerinin konuşulabileceği öngörülüyor. Dolar/TL'nin ise yıl sonunda 36-38 TL aralığında olabileceği belirtiliyor.

Konya piyasalarında son durum

Altin Fiyatlarii