Altın piyasasında hareketli günler yaşanıyor. Altının ons fiyatı 2 bin doları geçti. Yatırımcılar piyasaların nasıl seyredeceğini takip ediyor. Gram altının fiyatı serbest piyasada bin 910 TL'ye kadar geldi.

GSR2 Etkisi: İkinciel Otomobil Fiyatları Her An Fırlayabilir GSR2 Etkisi: İkinciel Otomobil Fiyatları Her An Fırlayabilir

Finans analisti İslam Memiş, A Haber'de yaptığı açıklamada, altında yükseliş trendinin devam edeceğini belirterek, "Artık bizim yeni normalimiz ons altın için 2 bin dolar seviyesidir. Özellikle 2024 yılında bu yükseliş trendinin devam edeceğini söyleyebiliriz. Hedefimiz 2 bin 350 dolar seviyesidir. Bugünkü ekonomik koşullar ve gelişmeler bu tarafı işaret ediyor. Yine Merkez Bankaları'nın faiz indirme süreçleri 2024 yılında yaşanabilir.

Jeopolitik gerilimler artmaya devam ediyor. Küresel ekonomiye dair belirsizlik sürüyor. İşte tüm bunlar hesaba katıldığında 2024 yılında altında yükselişler sürecek." dedi.

altin-fiyatlari-1

Konya piyasalarında son durum-28 Kasım 2023 (Zile Döviz)

Memiş, gram altın fiyatlarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunarak, "Yıla bin 115 liradan başlayan gram altın bugün bin 910 seviyesine geldiğini görüyoruz. Burada hedef 2 bin lira seviyesi. 2024 yılında gram altın/TL fiyatında 2 bin 500 lira devamında 2 bin 700 lira seviyesi sürpriz olmayacaktır.

Elinde altın olan yatırımcılar beklemeli, altın borcu olanlar ya da düğün yapacaklar her düşüşü alım fırsatı olarak kullanmalı. 2024 yılında altın fiyatlarında yükselmeler devam edecek. Altın bu yıl yatırımcısına yüzde 75 ila yüzde 79 arasında bir getiri kazandırdı. Gram altın her zaman olduğu gibi yatırımcısına en çok kazandıran enstrüman oldu. Gram altında şu anda direnç seviyesi bin 920 TL." ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi