ÖZEL HABER-Altın piyasasıyla ilgili önemli görüşler paylaşıldı. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yaptığı açıklamada, gram altının 1680 - 1700 bandını görmeyi beklediğini söyledi ve yakın zamanda %4'lük bir değer artışı yaşandığını vurguladı. Memiş, serbest piyasalar ile resmi kurlar arasında fiyat farklarının artacağına işaret ederek, gram altının fiyatının aynı olmasını beklememeleri gerektiğini belirtti. Kendisine yöneltilen "Bugün elimde TL olsa ben gram altın almalı mıyım?" sorusuna da "Hemen alırdım. 1880 öngörüm hala devam etmekte. 1800 yukarı yönlü kırılınca yeni bir yol haritası belirleyeceğiz" şeklinde cevap verdi.

Öte yandan ünlü ekonomist Ramazan Kurtoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yatırımcıları uyardı. Kredi veya borç alarak altın veya döviz almanın risklerine dikkat çeken Kurtoğlu, böyle bir yaklaşımın kaçınılmaz sorunlara yol açabileceğini vurguladı.

Uzmanların bu açıklamaları, yatırımcıları altın ve diğer yatırım araçları konusunda daha dikkatli ve bilinçli adımlar atmaya teşvik ediyor.