Türkiye'de araç muayeneleri, sürücüler için zaman zaman can sıkıcı bir görev haline gelebiliyor. Ancak TÜVTÜRK'ün son kararıyla bu dert son buluyor. Özellikle büyükşehirlerde saatlerce sıra beklemek zorunda kalmaktan bıkan sürücüler için müjdeli haber geldi. Artık araç sahipleri, randevu alarak istasyonlara gitmek zorunda değil; gezici istasyonlarda hızlıca muayenelerini yaptırabilecekler.

SÜRÜCÜLER İÇİN BÜYÜK KOLAYLIK

TÜVTÜRK tarafından sunulan bu yeni hizmet, sıra beklemenin önüne geçiyor ve özellikle büyükşehirlerde yaşayan sürücüler için büyük bir kolaylık sağlıyor. Ticari araç sahipleri için yıllık, özel araç sahipleri için ise 2 yılda bir yapılan bu işlem, gezici istasyonlar sayesinde daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

arac-muayene-istasyonu

GEZİCİ İSTASYONLARDAN RANDEVU ALIN

Gezici istasyonlar şu an 77 ilde hizmet veriyor ve randevu ile hizmet sunuyor. Sürücüler, TÜVTÜRK'ün resmi internet sitesinden hangi illerde ve ilçelerde gezici istasyonların bulunduğunu öğrenebilirler. Randevu almak için siteden gerekli bilgileri doldurarak işlemlerini hızlıca tamamlayabilirler. Bu istasyonlarda binek otomobil, traktör ve motosiklet muayenesi yapılabilmektedir. Ancak, hava destekli hidrolik frene sahip diğer araçların muayenesi sadece sabit istasyonlarda yapılmaktadır.

DAHA DA YAYGIN HALE GETİRİLİYOR

Gezici istasyonlar projesi uzun süredir devrede olsa da, TÜVTÜRK tarafından artık daha yaygın hale getirilmeye başlandı. Bu sayede araç sahipleri muayene işlemlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecekler. Sıra beklemekten kurtulmanın rahatlığıyla, sürücüler daha güvenli ve sağlam araçlarla yollara çıkma fırsatını yakalayacaklar.