Trafik Sorunu Ramazan'da da Konya'yı Salladı

Konya'nın en büyük dertlerinden biri olan trafik sorunu, Ramazan Ayı'nın ilk gününde de kendini gösterdi. Özel araçlarıyla iftar vaktine yakın saatlerde trafiğe çıkan Konya'lılar, uzun kuyruklarda beklemek zorunda kaldı.

Konya'da Toplu Taşıma Kullanılmıyor

Toplu taşıma kullanımının yüzde 14 seviyelerinde olduğu Konya'da, dün akşam saatlerinde özel araç kullanan vatandaşlar yayalardan daha yavaş ilerledi. Şehrin ana arterleri ve kavşaklarında araç kuyruklarının sonu görünmedi.

Konya Trafik Yogunlugu Iftar Vakti

Kazalar ve Şoför Kavgaları Yaşandı

850 bine yakın motorlu taşıtın olduğu Konya'da, akşam saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğu zaman zaman kazalara da neden oldu. Bazı kavşaklarda ise şoförler arasında kavgalar yaşandı.

Doluluk Oranı Yüzde 90'a Ulaştı

Konya'da akşam saatlerinde toplu taşıma araçlarında da doluluk oranı yüzde 90'a ulaştı. Otobüslerde ve tramvaylarda ayakta yolculuk yapmak zorunda kalan vatandaşlar, trafik yoğunluğundan ve toplu taşımadaki yetersizlikten şikayetçi oldu.

Polisler de Yeterli Olmadı

Konya'da dün akşam saatlerinde polis ekipleri tüm kavşaklarda konuşlanmış vaziyette bekliyordu. Vaizifesini en iyi şekilde yerine getiren ekiplerin bile yetişmekte zorlandığı araç yoğunluğu belki de Konya tarihinde görülmüş en büyük yoğunluk olarak tarihe geçti.