Disney+ platformu tarafından yapılan ve Türkiye'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü konu alan dizinin iptal kararı, dizi dünyasında büyük yankı uyandırdı. "Atatürk" adlı dizi, yapım maliyeti ve iddialı konusuyla dikkat çekmiş, ancak Amerika Ermeni Ulusal Komitesi'nin iddia ettiği iptal sebebiyle proje tamamlanamamıştı. Bu gelişmenin ardından başrol oyuncusu Aras Bulut İynemli sessizliğini bozarak projeye ve Atatürk'e olan bağlılığını dile getirdi.

Dizi iptali sonrası Aras Bulut İynemli, projenin önemini vurgulayarak "Benim oynayan ve bu sorumluluğu alan kişi olarak Atatürk’e ve projeye sahip çıkmak en önemli görevim. Yapım şirketi, platform böyle bir karar aldı bu konuda... Atatürk'ün zaten dünyanın en büyük liderlerinden biri olduğunu anlatmaya gerek yok. Hatta bence en büyüğü." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Başarılı oyuncu, dizinin dünya çapında izlenmesi için elinden geleni yapacağını belirterek sözlerini noktaladı. Aras Bulut İynemli'nin bu açıklamaları, projeye olan bağlılığını ve Atatürk'e duyduğu saygıyı bir kez daha gözler önüne serdi.

"Atatürk" dizisi, başta yapım maliyeti olmak üzere iddialı yapısıyla dikkat çekmiş ve 6 bölümlük yapım için 8 milyon dolarlık (208 milyon lira) bir bütçe ayrılmıştı. Her bölüm başına 850 bin lira kazanan ve Atatürk karakterine hayat veren Aras Bulut İynemli'nin bu proje ile özdeşleşmesi, dizinin izleyicileri tarafından da büyük takdirle karşılanmıştı.

Burcu Özberk'in 'Estetik' Yalanı Burcu Özberk'in 'Estetik' Yalanı

Aras Bulut İynemli'nin projeye olan desteği ve Atatürk'e olan saygısı, iptal kararı sonrası dizinin hafızalarda ve tartışmalarda yer etmeye devam edeceğini gösteriyor.