Anahtar teslimi için gün sayan Ardıçlı TOKİ konutlarında inşaat çalışmaları devam ediyor. Selçuklu Belediyesi, toplu konut projesinin olduğu bölgede, 975 metrekare inşaat alanına sahip olan Ardıçlı Sağlık ve Sosyal Tesisi’nin yapım çalışmalarını yürütüyor.

İÇERİSİNDE NELER OLACAK?

Tesisin içerisinde Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Millet Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi yer alacak. 2 katlı olarak planlanan tesisin zemin katında Aile Sağlığı Merkezi, bodrum katında ise 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Millet Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi bulunacak.

Başkan Altay her yere yetişiyor Başkan Altay her yere yetişiyor

KONYA’NIN EN BÜYÜK SOSYAL KONUT PROJESİ

Ardıçlı Mahallesi’ne kazandırılacak tesisin, bölgenin önemli bir eksiğini tamamlayacağını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, "Selçuklu ilçemizin sınırları içerisinde Çevre Şehircilik Bakanlığımız tarafından Konya’mızın en büyük sosyal konut projesi gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Ardıçlı bölgesinde TOKİ tarafından Konya’mızda sosyal konut ihtiyacını karşılayacak beş bin konutluk bir proje yürütülüyor.

AMACIMIZ PLANLANAN SÜREDE TESLİM ETMEK

Selçuklu Belediyesi olarak da sağlık ve sosyal tesis alanında vatandaşlarımızın talepleri ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda yeni bir tesis kazandırıyoruz. Geçtiğimiz aylarda İl Sağlık Müdürlüğümüz ile yaptığımız işbirliği protokolü sonrası yapımına başladığımız ve içerisinde hem Aile Sağlığı Merkezi hem de 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve aynı zamanda Millet Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi şeklinde birimlerin bulunacağı tesisimiz temelleri üzerinde yükseliyor. Amacımız planlanan süre içerisinde tesisimizi mahallemize kazandırmak” dedi.