Ardıçlı TOKİ'de teslimatlar başlıyor. Yapılan duyuruda 3. etapta bulunan konutların teslimat işlemlerinin 3 Nisan tarihinde başlayacağı bildirildi. Büyük ölçüde tamamlanan konutlar nisan ayı itibariyle teslim edilmeye başlanıyor. İlk olarak 3. etabın teslimatının yapılacağı öğrenilirken 3 Nisan Pazartesi günü H tipi konutların teslimiyle başlayacak program, 6 Nisan'da N tipi konutlar, 12 Nisan'da ND  ve P tipi konutlar ve 20 Nisan'da R tipi konutların teslimiyle devam edecek. Kendileri için belirtilen sürede konutlarını teslim alamayan hak sahipleri 26-28 Nisan tarihleri arasında anahtarlarını teslim alabilecekler.

toki-ardicli-3-etap-teslim-programi

TOKİ ARDIÇLI TESLİMATLARI NASIL YAPILACAK?

Konut teslimleri, Toplu Konut İdaresi tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Projenin müşavir firması olan Renktaş Şti. aracılığıyla gerçekleştirilecek.
- Konut teslimleri Toplu Konut Şantiyesinde yapılacakt. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkânları ile Şantiyeye ulaşacaklar. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacak.
- Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecek.
- Konut alanların ilk taksit ödemesi Mayıs 2023 ayında başlatılacak.
- Konut ilk dönemsel artışı Temmuz 2023 tarihinde yapılacak.
- 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T.Halk Bankası A.Ş. Konya Zafer Sanayi Şubesine ödenek KDV tutarı ve DASK Bedeliyle Konut Paket Sigortası bedeli tahsil edilecek.

GEREKLİ BELGELER NELER?

* Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı aslı ve bir adet fotokopi)
* Konut vekâleten teslim alınacak ise vekâletnamenin aslı ve fotokopisi,
* Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacak.