Konya'nın Selçuklu ilçesi Ardıçlı TOKİ bölgesinde, sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazası yakın çevreyi endişelendirdi. Kadın sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu aracı rampada takla atarak savruldu ve yol kenarındaki boş arazide yan yattı. Olayın hemen ardından arkadaşını arayarak yardım talebinde bulunan sürücü, kaza yerinin tarif edememesi üzerine yardım arayışı başladı.

Kaza, Ardıçlı TOKİ konutlarının 1. etap, 2. etap ve 6. etap arasında kalan rampada meydana geldi. Sabah işe gitmek üzere yola çıkan bir vatandaşın dikkati, kaza geçiren kadın sürücüyü çekti. Yardım isteyen sürücü, kazanın olduğu bölgeyi belirleyemediği için olay yerine yardım ekiplerinin gelmesi için beklemek zorunda kaldı.

konya-ardicli-kaza-yolu-mu-sasirdi-harita

Kazanın yaşandığı yer

Vatandaşın polise haber vermesi üzerine bölgeye hızla sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Aynı zamanda, kaza yerinin bulunması için yardımsever vatandaşlar da arama çalışmalarına katıldı. Polis ekiplerinin koordinasyonunda yapılan aramalar sonucunda, kazazede sürücü nihayet bulundu.

konya-ardicli-kaza-yolu-mu-sasirdi

Araçtan çıkarılan yaralı sürücü, hızla Beyhekim Devlet Hastanesine sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından tedavisi başlatıldı. Kazanın, bölgede çalışan inşaat işçilerinin fark etmesi sonucu polise bildirildiği öğrenildi.

ardicli-toki-yolu-mu-sasirdi

Talihsiz sürücü uçuruma böyle uçtu.