ASELSAN Konya'dan Büyük Katkı

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, şirketin hedefinin dünyanın en büyük 30 savunma sanayi şirketi arasına girmek olduğunu açıkladı. Akyol, bu hedefe ulaşmak için 400 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını ve seri üretim kapasitelerini artıracaklarını söyledi.

Kent Gross Toptan Market 5 Mağazayı Migros'a Sattı, 3 Mağaza İle Yola Devam Edecek! Kent Gross Toptan Market 5 Mağazayı Migros'a Sattı, 3 Mağaza İle Yola Devam Edecek!

Ana Vatan, Gök Vatan ve Mavi Vatan İçin Çalışmalar Devam Ediyor

ASELSAN, milli savunma için kritik öneme sahip birçok projeyi hayata geçirmeye devam ediyor. Şirket son dönemde M60T tanklarını modernize etti, KAAN insansız hava aracına güç verdi, DÜFAS denizaltı sonarını donanmaya kazandırdı, Otonom Sualtı Aracı Deringöz'ü test etti, MARLİN İnsansız Deniz Aracı ve YENER Mayın Tespit Sistemi'ni envantere kazandırdı, MURAD Uçak Burun Radarını F-16'ya entegre etti ve TOLUN Güdümlü Mühimmatı'nın ilk ihracat sözleşmesini imzaladı.

Konya Aselsan Fabrikasi

Sivil Alanda da Gelişmeler Var

ASELSAN sadece savunma sanayi ile sınırlı kalmayarak sivil alanda da oyun geliştirici sistemler ve mobil röntgen cihazı gibi ürünler sunuyor. Şirket, son olarak ülkemizin en uzun menzilli radarı olan Taşınabilir Erken İhbar Radar Sistemi'ni (ALP 300-G) güvenlik güçlerine teslim etti.

Aselsan Konya

Hedef: Dünyanın En Büyük 30 Savunma Sanayi Şirketinden Biri Olmak

Türkiye'nin önde gelen savunma sanayi şirketi ASELSAN, 2024 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, bu dönemde cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 artırarak 15,1 milyar liraya çıkardı. ASELSAN'ın bakiye siparişleri ise 11,1 milyar dolara ulaşarak tarihi bir rekora imza attı. Şirketin net karı ise 1,2 milyar liraya yükseldi.