Milletvekili emeklilerine Temmuz ayında 19 bin lira, hem milletvekili hem de emekli aylığı alanlara ise 49 bin lira zam yapılacak. Bakan maaşlarında ise %20'ye varan artışlar olacak. Asgari ücretliler ise enflasyon karşısında eziliyor.

Temmuz ayında beklenen zamlar belli oldu. Milletvekili emeklileri ve bakanlar önemli maaş artışları yaşarken, asgari ücretlilere zam yapılmaması tepkilere neden oluyor.

Milletvekili Emeklilerine Zam Yağmuru

Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre, Temmuz ayında milletvekili emeklileri 19 bin lira zam alacak. Hem milletvekili hem de emekli aylığı alanlara ise 49 bin lira zam yansıyacak. Bu durum, asgari ücretlilerin aldığı zammın çok üzerinde.

Bakan Maaşları da Arttı

Temmuz ayında bakan maaşlarında da önemli artışlar olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın maaşı %20.3 oranında artarak 173 bin liraya yükselecek. Mehmet Şimşek'in ise bakan maaşı ve milletvekili emekli aylığı olmak üzere toplam geliri 49 bin lira artarak 290 bin liraya ulaşacak.

Asgari Ücretliler Tepkili

Milletvekili emeklilerine ve bakanlara yapılan yüksek zamlar, asgari ücretliler tarafından tepkiyle karşılanıyor. Asgari ücretliler enflasyon karşısında ezilirken, yetkililerden zam yapılmasını bekliyor. Bu durum, toplumda adaletsizlik tartışmalarını da beraberinde getiriyor.

Konya'da yeni atamalar! Kaymakam ve Vali Yardımcılarında değişiklikler oldu Konya'da yeni atamalar! Kaymakam ve Vali Yardımcılarında değişiklikler oldu

Editör: Haber Merkezi