AK Parti Eski Milletvekili Metiner: Namerdlerden ve Sırtlanlardan Siyaseti Arındırmak Gerekli! AK Parti Eski Milletvekili Metiner: Namerdlerden ve Sırtlanlardan Siyaseti Arındırmak Gerekli!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye'de asgari ücret ve emeklilerin durumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Son günlerde gündeme gelen asgari ücret ve emeklilere yapılacak ara zam iddialarıyla ilgili konuşan Bakan Işıkhan, böyle bir durumun gündemlerinde olmadığını belirtti.

Ülke genelinde milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret konusunda yapılan son zamla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Işıkhan, "Asgari ücrete ve emeklilere ara zam yapılması gibi bir durum şu an için gündemimizde değil. Türkiye'de asgari ücret yılbaşında yapılan zamla 17 bin 2 lira olarak belirlendi ve bu konuda herhangi bir değişiklik söz konusu değil" şeklinde konuştu.

Bakan Işıkhan'ın bu açıklamasıyla birlikte, milyonlarca çalışanın gelecek beklentileriyle ilgili belirsizliklerin ortadan kalktığı ve asgari ücret ve emekli maaşları konusunda mevcut durumun devam edeceği anlaşıldı.