Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde yaklaşık yüzde 50 civarında oy alarak zafer elde etti. Seçim sonuçlarının ardından Ahmet Akın, tarihi öneme sahip Zağnos Paşa Camii'ne giderek sabah namazını kıldı ve seçim zaferini dualarla kutladı.

Sabah namazı sonrası cami cemaati ve esnafla bir araya gelen Akın, halka huzur mesajları verdi. Zağnos Paşa türbesine giderek dua eden Ahmet Akın, burada açıklamalarda bulundu. "Memleketimize hayırlı olsun. Balıkesir aileme teşekkür ediyorum. İlk olarak çalışan kardeşlerime, belediyede çalışan arkadaşlarıma huzur içinde işlerine devam edeceklerini kendilerine anlatmak istiyorum. Sıkıntı korku olmasın. Onları rahatlatalım. Bir yola çıktık, yolumuza devam edelim. Hayır duamızı yaptık. Memleketimize mahcup olmayacağız" şeklinde konuştu.

Akın'ın cami bahçesindeki görüntüleri, vatandaşlar tarafından sevgi ve destekle karşılandı. Yaşlı bir teyze, Akın'a yaklaşarak "Sen seçime giderken, ben sana 3 tane Ayetel Kürsi okudum. Allah yolunu açık etsin evladım" dedi. Akın ise teşekkür ederek vatandaşlarla samimi bir şekilde sohbet etti ve belediye personelleriyle bir araya geldi.