Balıklıgöl'ün balıkları nerede? Kahramanmaraş merkezli depremden en çok etkilenen illerden biri olan Şanlıurfa'da etkili olan yağış nedeniyle sel felaketini de yaşadı. Şehrin tamamında göletler ve nehirler taştı. Evleri su bastı. Bazı bölgelerde su seviyesi 3 metreyi aştı.

Şanlıurfa'nın sembollerinden olan Balıklıgöl de selden nasibini aldı. Göl içindeki balıklar ise balçıktan dolayı görünemez duruma geldi. Böyle olunca da göldeki balıklar ortadan kayboldu. Vatandaşlar ise Balıklıgöl'ün balıklarına ne oldu sorusunu soruyor.

BALIKLIGÖL'DE NELER OLMUŞTU?

İnhaler kullanmak, duş almak orucu bozar mı? İnhaler kullanmak, duş almak orucu bozar mı?

Hz İbrahim Peygamber o dönemde yaşamış olan bir hükümdar olan Nemrut ve halkının taptığı putlarla mücadele eder. Tek tanrı fikrini savunan Hz İbrahim, Nemrut tarafından günümüzdeki Urfa Kalesi'nin bulunmakta olduğu tepeden ateşe atılmıştır. Bu esnada Allah tarafından ateşe "Ey Ateş İbrahim'e karşı serin ve Selamet ol" emri verilmiştir. Bu emrin üzerine ateş suya dönüşür ve içinde bulunan odunlar da balığa dönüşür. Böylece Allah'ın mucizesi gerçekleşmiş durumda olur.

İbrahim peygamber bir gül bahçesinin içerisine sağ olarak düşer. Hz İbrahim'in düştüğü yer ise Halil- ür Rahman gölüdür. Rivayete göre Nemrut'un Kızı Zeliha da, İbrahim peygambere inandığı için ve onu sevdiği için onun peşinden ateş atlar. Zeliha'nın düştüğü yer ise Ayn- ı Zeliha Gölü adını almıştır.