Bir yurt dışında, bir Hatay'da bir Konya'da görülen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ile birlikte Hacıveyiszade Camii’nde kılınan teravih namazı sonrası vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşların Ramazan Ayını tebrik eden Başkan Altay ve Pekyatırmacı, onlardan gelen istek ve önerileri dinledi. 

RAMAZAN BURUK BAŞLADI

Ramazan ayının yaşanan deprem felaketi nedeniyle bu yıl buruk karşılandığını söyleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Kaybettiğimiz binlerce vatandaşımız için büyük üzüntü içerisindeyiz. Geride kalan vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için seferber olmuş durumdayız. İnşallah depremin yaralarını devlet millet dayanışması ile hep birlikte saracak şehirlerimizi ayağa kaldıracağız. Bu vesile ile Ramazan’ın kardeşlik ve dayanışma ruhumuzu yeniden dirilteceğine inancımız tam” dedi.

TERAVİH BEREKETİ HEP BERABER YAŞANIYOR

Ramazan’ın manevi ikliminin ve getirdiği güzelliklerin Teravih Buluşmaları ile hissedilmeye devam ettiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da şöyle konuştu:

“Bu yıl da farklı mahallerimizde namaz sonrasında hemşehrilerimizle birlikte oluyor, bereket ayını kendine has atmosferi ile yaşıyoruz. Bu mübarek ayın,  maneviyatımıza ve gönül dünyamıza güzellik katmasını, birlik, beraberlik ve kardeşliğimize katkı sunmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Teravih programımızda bizlerle birlikte olan ve hemşehrilerimizin taleplerini birlikte dinlediğimiz Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberlik ruhu ile çalışmalarımıza aynı heyecanla devam edeceğiz.”