Konya Büyükşehir Belediyesi Ereğli’ye yarı olimpik yüzme havuzu kazandırıyor. Toplam 3 bin metre kapalı alanda hayata geçirilecek Ereğli Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, yaklaşık 15 milyon liraya mal olacak.

Bir çöp ev olayı da Konya'dan! İkinci Muhammet vakası Bir çöp ev olayı da Konya'dan! İkinci Muhammet vakası

BU YIL AÇILIYOR

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde faaliyete geçmesi planlanan yüzme havuzu ile ilgili sosyal medya hesabından son durum paylaşımı yapan Başkan Uğur İbrahim Altay, şu ifadelere yer verdi:

“Ereğli’de gençlerimizin isteği ile yapımına başladığımız YÜZME HAVUZU inşaatımızda da son aşamaya geldik. Hem Ereğlimize, hem gençlerimize hem de 2023 Dünya Spor Başşehri Konyamıza hayırlı olsun.”

HEM GENÇLERE HEM ÇOCUKLARA

Geçtiğimiz Eylül ayında tesiste inceleme yapan Başkan Altay, “12,5 metreye 25 metre ebadında, 2,20 metre derinliğinde bir ana havuzumuz, yan tarafında 1,5 metre derinliğinde antrenman havuzumuz, buhar odası, saunası, fitness salonuyla birlikte yeni bir kompleksi Ereğlimize kazandırıyoruz. İnşallah 2023 yılının ilk aylarında Ereğli'de hem gençlerimize, hem de çocuklarımıza hizmet vermeyi arzu ediyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ereğlimize hayırlı olsun" demişti.