Selçuklu Kongre Merkezi'nde düzenlenen 5 yıllık değerlendirme toplantısında uzun bir sunum yapan Başkan Altay, şu ana kadar söz verdiği ve gerçekleştirdiği yatırımları anlattı.

Skm5-1

SÖZ VERDİĞİNİN NE KADARINI YAPTI

Başkan Altay, yaptığı sunumda 2019 seçimleri öncesinde 170 proje için söz verdiklerini, son görev yılı 2024 yılı itibariyle 348 projeye ulaştıklarının altını çizdi.

Skm1

KONYA'YA DEV YATIRIM

Başkan Uğur İbrahim Altay, Konya'ya 5 yıllık görev süresi boyunca 52 milyar 842 milyon liralık yatırım gerçekleştirildiğinin altını çizdi.

Skm2

YENİ DÖNEM YAPILACAKLARI VATANDAŞ BELİRLEYECEK

'Güçlü Bir Konya İçin Bir Adım Daha' seçim mottosuyla yola çıkan Başkan Altay'ın seçim öncesi son sürprizi ise 'Konya İçin' internet sitesi oldu.

Skm4

konyaicin.com internet sitesinde Başkan Altay'ın mesajında projenin teması anlatılmış oluyor. Sitede bulunan 'Başkanın Mesajı' bölümünde şu cümleler kullanılmış:

Değerli Hemşehrilerim; Köklü bir tarihe, zengin bir kültüre ve birbirinden farklı yüzlerce doğal güzelliğe sahip Konya gibi bir şehrin mensubu olmak eşine az rastlanır bir ayrıcalıktır. Bize göre hemşehrilik; sadece bir şehrin sınırları içerisinde doğmak ve o şehirde yaşamak demek değildir. Bize göre hemşehrilik; aynı duyguları hisseden, aynı değerlere sarılan, aynı dualarda buluşanların oluşturduğu mukaddes bir değerdir. Şehrini gönlünde taşıyarak o şehre layık olmak için gayretle çalışmaktır. Her türlü zorluğa karşı tek vücut olabilme ferasetini gösterebilmektir. Mevlana Hazretleri’nin; “Kötü havalarda insan dosta aç olur; bir araya gelse dost dosta ilaç olur. Bahçede tek gül bir şeye benzemez; öbek öbek olduğunda bahara taç olur” sözünde buyurduğu üzere, bizler bir olunca anlamlı, bir olunca güçlüyüz. Hepimiz birlik ve beraberlik içerisinde Konya için çalışıyor, Konya için üretiyoruz. Birbirimize nerede olursak olalım sahip çıkıyoruz. Fikirlerinizi benimle paylaşın. Güzel şehrimizi “Ortak Akıl” ile birlikte yönetelim…

Baskan Altay Konyaicin Com

Baskan Altay Konyaicin Com 2

KONYA İÇİN FİKRİNİ YAZ (konyaicin.com)

konyaicin.com internet sitesinde ayrıca vatandaşların kendi fikirlerini yazmaları için de bir bölüm bulunuyor.

Baskan Altay Konyaicin Com 3

konyaicin.com nasıl kullanılıyor?

- Adınızı ve soyadınızı yazın
- e-posta ve telefon numaranızı yazmanız zorunlu
- alt kısma ise Konya İçin fikirlerinizi yazıyorsunuz.
- güvenlik kodunu boş alana girdikten sonra 'Başkana Gönder' butonuna tıklayın.
- telefonunuza gelen aktivasyon kodunu sisteme girerek onaylayın. Bu sayede Konya için fikirlerinizi Başkan Altay'a iletmiş olacaksınız.

Editör: Haber Merkezi