Özellikle deprem sırasında ulusal gündemin ilk sıralarında yer alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın konukları vardı. Anadolu Buluşmaları düzenleyen Sabah Gazetesi'nin yazarlarına konuşan Başkan Altay, geleceğe dair çok önemli ipuçları verdi.

Sabah Gazetesi Yazarı Bülent Cankurt'a hedeflerini anlatan Başkan Altay, ‘Konya’yı Anadolu turizminin başkenti yapacağım’ cümlesini kullandı.

Cankurt yazısında şunları yazdı:

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile yaptığımız iki günlük gezide gördüm ki, bu kadim şehre gitmek için Şeb-i Arus dışında da birçok sebep varmış. İşte onlardan birkaç örnek...
SABAH Gazetesi'nin, Anadolu'nun çeşitli illerinde gerçekleştirdiği il buluşmaları için Konya'daydık. Tarihi, kültürü, doğal güzellikleri, müzeleri, bilim ve teknoloji yatırımları ve ilkleriyle öne çıkan maneviyatın beşiği Konya'nın iki gün boyunca altına üstüne getirdik. Konya'yı bize, şehri en iyi bilen kişi, yani şehrin belediye başkanı gezdirdi.

Önce size Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'dan bahsetmem lazım. Uğur Başkan, o kadar çok seviliyor ki, gözümle görmesem inanmazdım. Adeta bir popstar gibi... Sokakta 7 yaşında bir kız çocuğunun sarılmasını ve "Başkanım sizi çok seviyorum" demesini görseydiniz abartmadığımı anlardınız. Ama nasıl sevilmesin; Konya'ya o kadar çok değer katmış ki... İnsana ve özellikle çocuklara değer verip onların mutluluğu için çalışırsan işte o zaman sokakta boynuna atlanan bir başkan ortaya çıkıyor.

Yazının Tamamını Okumak İçin Tıklayın