İlçe genelinde imar ve 18. madde çalışmalarını sürdüren Meram Belediyesi, Alpaslan ve Uluğbey Mahalleleri’nde, 142 hektar alanda daha imar uygulaması çalışmalarını tamamlayarak hak sahiplerine tapularını dağıtmaya başladı. Uygulamaya giren 1116 adet Kadastro Parseli sonucunda üretilen 327 adet imar parselinin tapularını Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş dağıttı.

Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen tören öncesinde konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, sağlıklı bir şehirleşmenin başlangıcının imar uygulamaları olduğuna vurgu yaptı. Başkan Kavuş, görevi devraldıkları günden bu yana geçen yaklaşık 4 yıllık süre zarfında, Meram’ın sağlıklı gelişiminin temelini ancak imar uygulamaları ve 18. Madde çalışmalarıyla atabileceklerinin bilinciyle bu çalışmalara ayrı bir önem ve değer verdiklerini ifade etti.

meram-tapu-18-madde

Sağlıklı bir şehirleşmenin ve hizmet alabilmenin yolunun imar uygulamaları ve 18. Madde çalışmalarının tamamlanmasından geçtiğini ifade eden Başkan Kavuş, sözlerini şöyle tamamladı:

- 18. madde çalışmaları tamamlandıktan sonra ruhsatlı evler yapılabilir, yollar açılabilir, doğalgaz hizmetine kavuşabilir. Ki, bu bugün tapularını dağıtacağımız Alpaslan ve Uluğbey Mahalleleri için ayrı bir önem taşıyor.

- Meram Belediyesi olarak henüz imar uygulamaları tamamlanmadığı süreçte doğalgaz konusunda hiçbir belediyenin almadığı bir riski alarak Alpaslan Mahallemiz gibi beş mahallemizin doğalgaz kullanabilmesinin önünü açtık.

- Bu noktada elimizi, başımızı değil tüm vücudumuzu taşın altına koyduk. Çünkü sadece o mahallelerin değil, tüm Meram’ın havası bu yüzden tehlikeye giriyordu.

- Tabi bir de bu mahallelerde oturan yaşlı nüfus için kömür kullanımı eziyetti. Bunları ortadan kaldırmak için meclisimizin aldığı karar ile doğalgaz firmasının alt yapı yatırımı yapmasını sağladık. Bu süreçte ciddi bir efor sarfettik.

- Bu mahallelere bir sözümüz vardı. Bu sözü yerine getirmek için ekibimiz gece gündüz demeden çalıştı. Böylece üstümüzden büyük bir yük kalktı. Tapularınız sizlere ve Meramımıza hayırlı olsun.

Konuşmanın ardından Başkan Mustafa Kavuş, Alpaslan ve Uluğbey mahalle muhtarıyla birlikte törene katılanların tapularını teslim etti.