Konyalı çocuklar yıl boyunca heyecanla bekledikleri şivlilik için sabahın ilk ışıklarıyla birlikte sokaklara döküldü.

BAŞKAN KAVUŞ KARŞILADI

Meram Belediyesi’ne gelen çocukları da Başkan Mustafa Kavuş karşıladı. Tüm çocuklarla ayrı ayrı ilgilenip sohbet eden Başkan Kavuş, içerisinde Kaşınhanı’nda üretilen havuçlardan yapılan doğal cezeryenin de bulunduğu hediye paketi dağıttı.

KIZIYLA BERABER ŞİVLİLİK TOPLAMAYA ÇIKTI

Belediye hizmet binasında odaları dolaşarak çalışan personelin kandillerini de kutlayan Kavuş, daha sonra da kızı Özge, yeğenleri ve mahalleden çocuklarla birlikte Meram’da şivlilik toplamaya çıktı. Kapılarını açan vatandaşlar, karşılarında Başkan Mustafa Kavuş’u görünce şaşkınlıklarını ve mutluluklarını gizlemediler.

KONYA'DA AYRI GÜZEL

Gittiği yerlerde kendisine ikram edilen pişileri de geri çevirmeyen ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Kavuş, şivlilik, Regaib Gecesi ve üç aylar ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Üç aylar ve Regaib Gecesi tüm dünyada güzelliklerle kutlanıyor ama Konya’da apayrı bir güzellikte yaşanıyor. Büyüğüyle küçüğüyle, evlerdeki şenlik ortamı ve neşesiyle, pişisiyle, şivliliğiyle ve ibadetleriyle Konya, bu günü ve geceyi bambaşka bir derinlikte ve güzellikte yaşar. Bizler de bu geceye kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”