Hakkındaki mahkeme kararının sorulması üzerine İmamoğlu şunları söyledi:

"Ben mağdur olmam. Türkiye demokrasisi ve milletimiz mağdur edilmek isteniyor. Ona müsaade etmeyecek kişi; ben ve benim gibi düşünen bu sürece liderlik yapan insanlar. Onun için hep birlikte mücadele edeceğiz. O mücadelemizi Türkiye'nin çok güçlü 11 belediye başkanı olarak burada, hep birlikte birlik mesajıyla tüm Türkiye'ye vereceğiz. Türkiye demokrasisini mağdur etmeyecek güce sahibiz milletçe."

HAK, HUKUK, ADALET İÇİN DUA ETTİK

Ekram İmamoğlu şöyle devam etti:

"Hz. Mevlana'nın huzurunda dualarımızı ettik. Elbette ki dualarımız memleket içindi, bu güzel toprakların evlatları içindi, çocuklarımız için, gençlerimiz için, ailelerimiz için, özellikle çocuklarımız ve gençlerimizin geleceği için, ülkemizin hak ettiği yere erişmesi için Allah güç kuvvet versin. Özellikle hak, hukuk, adalet için dua ettik. Allah memleketimizi adalet yoksunu, vicdan yoksunu, erdem yoksunu insanlardan korusun. O insanların kararlarından korusun. Her yöneticiyi erdemli kılsın, her yöneticiyi eşitlikçi kılsın. İnsanlarına eşit gözle bakmayı sağlasın."

KONYA BİZE UĞURLU GELECEK

"Bu güzel dualar bence hoşgörünün simgesi olan, bütün dünyada yaratılan ne varsa eşit olduğuna ve yaratılan ne varsa yaratandan dolayı sevilmesi gerektiğinin belki de en iyi anlatan dillerden, kalplerden birisi olan Hz. Mevlana'nın huzurunda bu duygularımızın karşılık bulacağını biliyorum. Buradan büyük enerjilerle illerimize dağılacağız. Yüksek enerjilerle ters giden ne varsa onları düzeltmeye, iyi olanları daha iyi yapmaya devam edeceğiz. Konya bize uğurlu gelecek şimdiden onu hissediyorum."