AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son dönemde vatandaşlara gönderdiği SMS mesajlarına sert eleştiriler getirdi. Çelik, Kılıçdaroğlu'nun siyasi bilgisizlik ve yetersizlikle hareket ettiğini iddia ederek, Türkiye'nin güvenliği ve terörle mücadelesi için gerekli olan önemli bir madde hakkında yanıltıcı bilgilerle vatandaşları kandırmaya çalıştığını ifade etti.

Tezkereyle İlgili Algı Operasyonu İddiası

Çelik, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun, 2014 yılından bu yana her tezkere metninde yer alan ve Türkiye'nin uluslararası terörle mücadele koalisyonunun bir parçası olarak önem taşıyan bir madde hakkında algı operasyonu yürüttüğünü öne sürdü. Kılıçdaroğlu'nun bu maddenin Türkiye'nin güvenliğine zarar verdiğini iddia ettiğini ve bunu yalan siyasetiyle örtbas etmeye çalıştığını belirtti.

"CHP Daha Önce Tezkerelere Onay Verdi"

AK Parti Sözcüsü, CHP'nin parlamento grubunun daha önce aynı maddeyi içeren tezkerelere defalarca "evet" dediğine dikkat çekti. Bu nedenle CHP yönetiminin, ya tezkere metinlerini okumadığını ya da yeni oluşturdukları siyasi ittifak ilişkileri çerçevesinde tutumlarını değiştirdiğini öne sürdü. Çelik, Kılıçdaroğlu'nun siyasi bilgisizlik ve yetersizlikle hareket ettiğini ve yeni ittifak ilişkilerine bir bahane olarak yabancı güçlerin varlığından bahsettiğini ifade etti.

Uluslararası Terörle Mücadele Koalisyonu ve Tezkere Madde İçeriği

Ömer Çelik, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararına istinaden 2014 ve 2015 yıllarında Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki DEAŞ ve benzeri terör örgütleri ile mücadele etmek amacıyla uluslararası bir koalisyon kurulduğunu hatırlattı. Bu koalisyona Türkiye'nin yanı sıra 80 ülke ve NATO ile Arap Ligi gibi 5 uluslararası kuruluşun üye olduğunu vurguladı. Koalisyona üye ülkelerin, personel, malzeme, silah, araç, hava üsleri, limanlar ve hava sahaları gibi alanlarda iş birliği yaptığını açıkladı. Çelik, Kılıçdaroğlu'nun uluslararası ilişkilerin ve işbirliğinin gerekliliklerini anlamaktan uzak olduğunu savunarak, bu nedenle vatandaşları rahatsız eden SMS'ler göndererek bilgisizliğini bir kez daha ilan ettiğini belirtti.

Sonuç ve Değerlendirme

AK Parti Sözcüsü Çelik, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na tezkere metniyle ilgili yanlış bilgileri yaymakla suçladı ve CHP'nin siyasi cehaletle hareket ettiğini iddia etti. Bu açıklamalar, Türkiye'nin uluslararası işbirliği ve terörle mücadelesinin önemini vurgulamak amacıyla yapıldı. Kılıçdaroğlu'nun SMS kampanyasına tepki göstererek, kamuoyunun dikkatini tezkere maddesinin önemine çekmeye çalıştı.