Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan 34 yaşındaki polis memuru Bilgehan Erdoğan, mesaiye başlamaması ve telefonlara cevap vermemesi üzerine meslektaşları tarafından endişeyle evinde kontrol edildi. Ancak içeri giren ekipler, Erdoğan'ı hareketsiz halde buldu.

Erdoğan'ın ailesinin o sırada memleketlerinde olması sebebiyle evde yalnız olduğu belirtildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede, genç polis memurunun kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği tespit edildi.

Olayın ardından Erdoğan'ın cenazesi, otopsi için Konya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Yapılacak otopsinin ardından Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlenecek ve sonrasında memleketi olan Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Fele köyünde öğle namazını müteakip defnedileceği öğrenildi.

Konya'da Kurbanınızı Kesmeden Önce Bu Ücretsiz Hizmetten Mutlaka Faydalanın Konya'da Kurbanınızı Kesmeden Önce Bu Ücretsiz Hizmetten Mutlaka Faydalanın

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, yaşanan acı olayla ilgili taziye mesajında bulunarak, "Değerli kardeşimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve emniyet teşkilatımıza başsağlığı ve sabırlar diliyorum" ifadelerini kullandı. Ayrıca, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği de Erdoğan için taziye mesajı yayımlayarak başsağlığı dileğinde bulundu.