İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kalp krizi geçirdiği iddialarının doğru olmadığını açıkladı. Kanal 7 canlı yayınında rahatsızlanması sonrası dün bütün mitingleri iptal edilen Erdoğan dün, "Bugün doktorların tavsiyesi üzerine evde dinleneceğim" açıklaması yapmıştı. Erdoğan'ın bugünkü miting ve programları da iptal edildi. Sadece 'Akkuyu Nükleer Santrali İlk Yakıt Yükleme' törenine canlı bağlantı ile katılacak.

Kalp krizi geçirdiği iddiaları doğru değil

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kalp krizi geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı’ yönündeki iddialar doğru değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yarın düzenlenecek ‘Akkuyu Nükleer Santrali İlk Yakıt Yükleme’ törenine canlı bağlantı marifetiyle katılacaktır” ifadelerini kullandı.

fahrettin-altun-twit-atti

Altun: Kesin olarak reddediyoruz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Erdoğan’ın sağlığı hakkında ortaya atılan iddiaları “mesnetsiz” olarak niteledi; “kesin olarak reddediyoruz” dedi. İddialara ilişkin yalanlama açıklamasını hem Türkçe hem de İngilizce olarak paylaşan Fahrettin Altun, Çin’in İngilizce yayın yapan haber kanalı CGTN’in bugün Erdoğan’ın sağlık durumuna ilişkin iddiayı gündeme getirdiği paylaşımı da ekledi. Altun’un Twitter mesajında CGTN America dışında, War Monitor, Spriter hesaplarının yanısıra; ABD’li Türkiye uzmanı Steven Cook’un paylaşımlarını da eklediği görüldü.

cumhurbaskani-erdogan-kalp-krizi

Çin televizyonu o paylaşımını sildi

CGTN’in Twitter hesabından bugün yapılan bir paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kalp krizi geçirdiği; hastaneye kaldırıldığı ve durumunun ciddi olduğu iddia edilmişti. Daha sonra bu paylaşımın CGTN'in Twitter akışından silindiği görüldü.