Motorinin litre fiyatı 40 lira 3 kuruşa yükseldi; Konya, Ankara ve İzmir'de ise 40 lira sınırını aştı.

Benzine 14 Eylül'den itibaren 1 lira 64 kuruşluk zam geliyor, litre fiyatı 39 lirayı aşacak.

Finans analisti Prof. Dr. Özgür Demirtaş, gelecek dönemler için daha büyük rekorların beklendiğini söylüyor: "Yazın bir kenara, daha Rekorun, Rekorunun, Rekorunun, Rekorunun, Rekorunun REKORU kırılacak. Yazın bir kenara...

Petro fiyatlarının hızla yükselmesi sonucunda, Türkiye'de motorin ve benzin fiyatlarına peş peşe zamlar gelmeye devam ediyor. Motorin fiyatları, 40 lira sınırını aşarak tarihi bir rekora imza attı. Bu artışın ardından, benzin fiyatlarına da büyük bir zam gelmesi bekleniyor.

MOTORİNE 2 LİRA ZAM

Bugün itibarıyla motorine 2 lira 20 kuruş zam geldi ve motorinin litre fiyatı İstanbul'da 40 lira 3 kuruşa, Ankara'da 40 lira 57 kuruşa, İzmir'de de 40 lira 75 kuruşa çıktı. Anadolu illerinde ise motorin litre fiyatı 41 lirayı aştı. Bu gelişmelerle birlikte, araç sahipleri yakıt masrafları konusunda ciddi sıkıntılar yaşamaya başladı.

BENZİNE DE ZAM YOLDA

Benzin kullanıcıları ise beklenen kötü haberle sarsıldı. 14 Eylül 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, benzine 1 lira 64 kuruşluk bir zam gelmesi bekleniyor. Bu zamla birlikte benzinin litre fiyatı da 39 lirayı aşacak.

ozgur-demirtas-rekorun-rekoru

REKORUN REKORUNUN REKORU...

Finans analisti Prof. Dr. Özgür Demirtaş, bu rekorların sadece başlangıç olduğunu ve daha büyük zamların ve rekorların geleceğini öngörüyor. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yazın bir kenara, daha Rekorun, Rekorunun, Rekorunun, Rekorunun, Rekorunun REKORU kırılacak. Yazın bir kenara..." ifadesini kullandı.

ENDİŞELER ARTIYOR

Türkiye'de petrol fiyatlarındaki bu hızlı artış, sürücülerin ve ekonomi üzerindeki baskıyı artırmaya devam ediyor ve gelecek günler için endişeleri de beraberinde getiriyor.