Türkiye'nin mart ayında gerçekleşecek yerel seçimlerine doğru ilerlerken, ALF Araştırma tarafından yapılan son anket sonuçları, beş büyükşehir belediye başkanının performansına dair ilginç veriler sunuyor. 20 Ekim - 3 Kasım 2023 tarihleri arasında 14 bin 200 kişi ile gerçekleştirilen ankette, katılımcılara mevcut büyükşehir belediye başkanlarının performansı, belediye hizmet kalitesi ve halkla iletişimleri hakkında sorular yöneltilmiştir.

Memur Maaşlarına Temmuz Zammı: Kimi Memurlar 60 Bin Lirayı Geçecek! Memur Maaşlarına Temmuz Zammı: Kimi Memurlar 60 Bin Lirayı Geçecek!

Ankete katılanların büyükşehir belediye başkanlarını başarılı bulma oranlarına göre sıralama şu şekildedir:

1. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: Yüzde 58,4
2. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu: Yüzde 59,5
3. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün: Yüzde 57,2
4. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen: Yüzde 57,6
5. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: Yüzde 57

konya-buyuksehir-belediye-baskani-anket

Anket sonuçları, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in yüzde 58,4'lük memnuniyet oranıyla ilk sırayı aldığını gösteriyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yüzde 59,5'lik oranıyla ikinci sırada bulunuyor ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yüzde 57,2'lik oranıyla üçüncü sırayı elde etmiştir. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise yüzde 57,6 ve yüzde 57 oranlarıyla dördüncü ve beşinci sıralarda yer aldı.

Anket sonuçları, bu beş büyükşehir belediye başkanının halk nezdindeki performanslarının oldukça olumlu bir şekilde değerlendirildiğini göstermektedir. Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde bu veriler, büyükşehirlerin geleceğine yönelik beklentileri yansıtmakta ve seçmenlerin tercihlerini etkileyebilir. Seçimlere doğru yaklaşırken, bu anket sonuçlarının adayların kampanyalarını ve seçim stratejilerini şekillendirmesine dikkat edilmelidir.

Editör: Haber Merkezi