Ünlü deprem uzmanı Hoogerbeets'in şirketi Solar System Geometry Survey (SSGEOS) sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda dikkat çeken bir açıklama yaptı.  Hoogerbeets'in şirketi Solar System Geometry Survey (SSGEOS) sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda bu sefer İç Anadolu Bölgesi için uyardı.

Konya Hatay'ı terketmedi Konya Hatay'ı terketmedi

Paylaşımda, 7.7 ve 7.6'lık depremler sonrası önümüzdeki günlerde İç Anadolu'da daha güçlü bir artçı sarsıntı meydana gelebileceği belirtildi. Öte yandan Hoogerbeets, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada mart ayının ilk haftasına dikkat çekerek yeni bir deprem olabileceğini iddia etmişti.

ic-anadolu-deprem-olabilir

Söz konusu dönemde, Dünya, Merkür ve Satürn gezegenlerinin yakınlaşacağını söyleyen Hoogerbeets, bunun büyük depremlere neden olabileceğini savunarak şu ifadeleri kullanmıştı:

Mart ayının ilk haftası çok kritik. 2'sinde kritik gezegen geometrisinin yakınsamasını görüyoruz. Bu çok önemli olacak. 
Ayın 2'sinde 9 saat içerisinde Dünya'yı da içeren bir gezegensel kavuşum olacak. Bu Dünya, Merkür ve Satürn olacak. Bu kritik olacak. 
Mart ayının bu ilk haftasında büyüklüğü 6'nın çok üzerinde olan birden fazla sismik olay olabilir. 
Bilmenin bir yolu yok. Yine 7'nin çok üzerinde, 8'in çok üzerinde bir sismik olay olabilir.

Frank-Hoogerbeets

KONYA SON DEPREMLER

Kandilli Rasathanesi'nin verdiği bilgilere göre bugün Konya'da 07:38'de Kulu'da yerin 3.5 kilometre derinliğinde 1.7 büyüklüğünde, Akören'de yerin 6.8 kilometre derinliğinde 2.3 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

Ayrıca geçtiğimiz Salı günü Konya'da 3 deprem kayıtlara geçti. İlk deprem Konya'nın Niğde sınırında Emirgazi ilçesinde 3.0 büyüklüğünde gerçekleşti. Bunun ardından kaydedilen 2 depremin merkez üssü Beyşehir ilçesiydi.