Balıkesir'in Susurluk ilçesinde, 17 yaşlarındaki genç çiftin düğünü, 3 gün süren törenin son gününde karakolda son buldu. O.K. ve D.K. çifti, 3 gün süren düğünlerinin sonunda birbirlerinden şikayetçi oldu.

Kızın Babasının Şoke Edici Paylaşımı

Ancak bu sadece olayın yüzeyiydi. Gelinin babası Y.D.'nin, kızının fotoğrafını paylaşarak "Bu kız satılık" ifadesini kullanması, olayın daha karanlık bir boyutunu ortaya çıkardı.

Düğünün Ardındaki Sır Perdesi

Konya'da oturan O.K. ile D.K., ailelerinin onayıyla 3 Ağustos'ta resmi nikahlarını kıydı. Düğün için hazırlıklar başladı, ancak düğünün ikinci günü kız tarafından gelen ani bir istekle Konya'ya dönme talebi, olayların fitilini ateşledi. Bu talep üzerine damadın ailesi, gelini takılarıyla birlikte Konya'ya gitmesine izin vermedi.

Düğünün Ardından Arbede

Taraflar arasında yaşanan gerginlik sonucunda arbede çıktı. Damadın ailesi, düğünde takılan altınların bir kısmını geri aldı, ancak gelinin üzerindeki takılarını bıraktı. Gelin D.K., ailesiyle Susurluk'taki akrabalarının yanına gitti ve daha sonra eşi O.K.'ye dönerek ailesinin kendisini başkalarıyla evlendirmek istediğini söyledi.

Şikayet ve İddialar

Gelin D.K., Susurluk İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek ailesinin zorla evlendirdiğini ve darp ettiğini iddia ederek, eşi ve eşinin ailesinden şikayetçi oldu. Damat tarafı da başlık parası, düğün masrafları ve takı giderleri nedeniyle büyük bir zarara uğradıklarını belirterek savcılığa "yağma" suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

Aile İçindeki Şaşırtıcı İddialar

Gelin D.K., ablasının da benzer şekilde 3 kez evlendirildiğini ve düğün sırasında takılarla birlikte kaçırıldığını belirtti. Avukat Hakan Gündoğdu, şüphelilerin kızlarını evlendirip, düğün günü takılarla birlikte kaçırmak suretiyle dolandırıcılık ve yağma suçunu meslek haline getirdiğini ifade etti.

Baba Y.D.'nin Şoke Edici Paylaşımı

Bu dehşet verici olayın bir diğer tüyleri ürperten boyutu, gelin D.K.'nin babası Y.D.'nin 2019 yılında 13 yaşındaki kızının fotoğrafını sosyal medyada "Bu kız satılıktır" ifadesiyle paylaşmış olması. Bu paylaşım, kızının daha önce de aynı şekilde dolandırılma girişimleriyle ilişkilendiriliyor.

Baba Y.D.'nin Sözleri

Y.D., hakkındaki suçlamaları reddederek kızının damat O.K. ve ailesi tarafından zorla alıkonulup darp edildiğini iddia etti. Ayrıca, kızının sosyal medyada paylaştığı fotoğrafı "aile ve arkadaşlar arasında yapılmış bir şaka" olarak açıkladı.