Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi 2024-2029 dönemi ilk toplantısında bir araya geldi. Toplantıda Başkan Mustafa Bozbey, yeni dönemde Bursa'yı birlikte yöneteceklerini ve her köşesine eşit hizmet götüreceklerini söyledi. Bozbey, "Bize düşen halkın tercihine saygı duyup, burada uyum içinde bu kent için hizmet üretmek. Halkın temsilcisi olarak yer aldığımız bu mecliste sorumluluğumuz büyük" dedi.

Suya %25 İndirim

Toplantıda en çok dikkat çeken kararlardan biri suya yapılan indirim oldu. Başkan Bozbey'in önerisiyle suya yüzde 25 indirim yapılmasına oy birliğiyle karar verildi. Bu sayede Bursalı vatandaşlar 1 Mayıs 2024 tarihinden itibaren su faturalarında %25 indirim görecek.

Seçmen AK Parti'ye neden oy vermedi? Seçmen AK Parti'ye neden oy vermedi?

Tabelalarda Türkçe Zorunluluğu

Bir diğer önemli karar ise tabelalarda Türkçe dil kullanımı zorunluluğu oldu. Yine Başkan Bozbey'in önerisiyle kabul edilen bu kararla birlikte, Bursa'daki tüm reklam tabelalarında Türkçe dil kullanımı zorunlu hale geldi.

Bursa'ya Yakışır Bir Dönem

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa'ya yakışır bir dönem yaşatacaklarını ve bu konuda tüm siyasi partilerden destek beklediklerini söyledi. Bozbey, "Farklı dünya görüşlerine sahip olabiliriz, farklı siyasi görüşlere de sahip olabiliriz ama eminim ki buradaki herkesin tek amacı var o da kentimize ve ülkemize hizmet etmektir" dedi.