Konya 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Esra Taş (28), sevgilisi Abdullah Başdemir (47), cinayeti işlediği öne sürülen Ertuğrul Çelik ile olaya yardım ettiği belirtilen tutuksuz sanık Zekeriya Okşen katıldı.

Öldürülen Büyükşen çiftinin çocukları Osman, Uğur ve Büşra Büyükşen ile sanıkların yakınları, tanıklar ve taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

Davanın iddianamesinde, sanıklardan Esra Taş, Abdullah Başdemir ile Ertuğrul Çelik hakkında 'tasarlayarak adam öldürme' suçlarından 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 'nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal' suçlarından da 3'er yıla kadar hapis ile cezalandırılmaları talep edildi.

TAHLİYELERİNİ İSTEDİLER

Sanık Abdullah Başdemir yaklaşık 2 yıldır tutuklu olduğunu belirterek, "Suçlamaları kabul etmiyorum ve tahliyemi talep ediyorum" dedi.

Davada cinayet zanlısı olarak tutuklu olan sanık Ertuğrul Çelik ise, "Teşhis ettim diyorlar, beni 3 yıl sonra nasıl teşhis etmiş. Suçum yok, tahliyemi istiyorum" şeklinde konuştu.

Tutuklu sanık Esra Taş ise, "Ben bir insanı öldürecek karaktere sahip değilim. Vicdanım rahat tahliyemi istiyorum" diye konuştu.

Futbolcu fabrikasına 2 yeni saha daha Futbolcu fabrikasına 2 yeni saha daha

"KİMSEYİ KURBAN SEÇMEDİM"

Duruşmada söz verilen cinayete kurban giden Büyükşen çiftinin kızları Büşra Büyükşen, "Ben gözümün önünde öldürülen anne ve babamın katilini net olarak teşhis ettim. Bir kurban seçmedim. Tutuklu sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

Olaydan yaralı kurtulan Büşra Büyükşen'in, eylemi gerçekleştiren kişi olarak Ertuğrul Çelik'i kesin ve net şekilde teşhis ettiğini anlatan savcı, dosya kapsamında Ertuğrul Çelik'in, maktul Büyükşen çifti ya da Hüseyin K'nin anne-babasını öldürmesi için bir nedeninin bulunmadığını belirtti.

Büyükşen çiftinin oğlu Osman Büyükşen de, "Sanıkların en ağır cezayı almasını istiyorum" diye konuştu.

Duruşma, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için ertelendi.